Finansowanie pomostowe

Budują i remontują komunalki

Sześć budynków należących do miasta remontuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Mają się zakończyć do końca tego roku.

– Planujemy, projektujemy, zlecamy i nadzorujemy remonty kamienic, budynków użyteczności publicznej i pojedynczych mieszkań zwalnianych przez dotychczasowych najemców – ogłasza ZKZL.

Jeszcze przed końcem wakacji zakończy się modernizacja sześciu komunalnych budynków przy ul. Drzymały. Za prawie 4 miliony złotych ich mieszkańcy zyskają centralne ogrzewania i ciepłą wodę użytkową z miejskiej sieci cieplnej, budynki będą ocieplone, wyremontowane też zostaną klatki schodowe.

Kolejny, siódmy miejski budynek przy tej ulicy, który został ocieplony i wyremontowany kilka lat temu, zostanie także podłączony do miejskiej sieci cieplnej. Dla mieszkańców oznacza to komfort i większe bezpieczeństwo, gdyż z lokali znikną gazowe podgrzewacze wody, czyli popularne junkersy.

…..i buduje zgodnie z planem

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych prowadzi inwestycję w mieszkania komunalne przy ul. Biskupińskiej. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

– Budowa 120 mieszkań przy ul. Biskupińskiej realizowana jest zgodnie z harmonogramem. We wszystkich 8 budynkach trwają prace związane z wykończeniem elewacji – informuje spółka ZKZL. Budynki są ocieplane i tynkowane. Wewnątrz pracują elektrycy i instalatorzy, którzy wyposażają mieszkania w instalację elektryczną i sanitarną.

Aż 24 lokale na Strzeszynie przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po 3 na parterach każdego z budynków. Budowa zakończy się w styczniu przyszłego roku. Do tego czasu zagospodarowany zostanie też teren osiedla. Będą miejsca postojowe, na wiosnę pojawią się trawniki i zieleń. W planach jest także budowa placu zabaw dla najmłodszych.

Obecnie ZKZL buduje miejskie bloki też przy ul. Zawady gdzie powstanie 48 lokali. Kolejne inwestycje rozpoczną się przy ul. Nadolnik, Opolskiej, Darzyborskiej i Hulewiczów. Przyniesie to prawie 1400 mieszkań.

Fot. ZKZL

x

Zobasz także

Zapaść domów komunalnych

Mieszkania gminne są zadłużone, źle zarządzanie a ich jakość pozostawia wiele do życzenia – tak ...

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...