Finansowanie pomostowe

Znów strzelają na Biedrusku

Od poniedziałku do końca października na poligonie w Biedrusku odbywać się będą „strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki”.

Hałasów z wojskowego terenu można się spodziewać głównie od poniedziałku do piątku w godzinach 5:00 – 15:00, a także we wtorki, środy i czwartki od 18:00 od 24:00.

     Fot. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 „Orzeł”, nr 81 „Drop” i nr 86 „Sokół” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Suchu Las. W ciągu całego miesiąca swoją działalność na terenie poligonu prowadzić będą saperzy realizujący interwencyjną neutralizację przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych różnego pochodzenia. W trakcie prowadzonego do 12.10.2018 r. cyklicznego oczyszczania terenu poligonu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego aktywność saperska może być wzmożona, szczególnie w rejonie niszczeń w północnej części poligonu – dodają urzędnicy.
Ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych obowiązuje całkowity zakaz wstępu osobom nieupoważnionym na teren poligonu

x

Zobasz także

Plac zabaw zmodernizowany

CRKF AKWEN odebrał inwestycję finansowaną ze środków budżetu obywatelskiego, polegającą na doposażeniu placu zabaw na ...

Czyste Powietrze w Mosinie

12 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch podpisał Porozumienie z ...

Ważne dla Suchego Lasu

W nawiązaniu do przeprowadzonych spotkań informacyjnych dla mieszkańców gminy Suchy Las w dniu 09.01.2019 r., ...

Czerwonak z kładką?

Gmina Czerwonak chce wspólnie z Poznaniem wybudować nową kładkę pieszo-rowerową przez Wartę na wysokości mariny ...

Poznań Panattoni x3

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, nie zwalnia tempa w Wielkopolsce. W okolicy ...