Ukraina

Unikatowy adres: Sucha 5A

Rozmowa z mgr inż. Natalią Jakubiak, koordynatorką procesu projektowego i budowlanego inwestycji przy ulicy Suchej 5A w Poznaniu.

mgr inż. Natalia Jakubiak

Jak doszło do przygody z inwestycją przy ul Suchej?

To był mój pierwszy samodzielny projekt. Kiedy rozpoczęłam pracę w spółce Urbano na początku 2015 roku, koncepcja budynku i zagospodarowania terenu już istniała. Ze względu na podłużny i wąski kształt działki koniecznym było w odpowiedni sposób zaprojektować budynek, tak aby był funkcjonalny. Uważam, że projektanci Urbano w przemyślany sposób zaprojektowali układ mieszkań, oddzielając je od biegnących niedaleko torów kolejowych poprzez ciąg komunikacyjny. Teren, na którym zrealizowaliśmy inwestycję objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, więc byliśmy ograniczeni np. z wysokością budynku, czy kształtem dachu. Na każdym piętrze zaprojektowano po 4 mieszkania, z czego w pionie od frontu znajdują się mieszkania dwupokoleniowe. Uważam, że jest to bardzo ciekawa opcja np. rodzin, które chcą mieszkać ,,razem a jednak osobno’’.

Każda budowa to wielkie wyzwanie. Czy były kłopoty?

Kłopoty to zbyt dosadne słowo. Ale oczywiście po drodze pojawiły się pewne przeciwności losu, np. w postaci wzrostu kosztów materiałów i robocizny w 2018 roku, które nie były ujęte w budżecie budowy… Przyznam jednak rację, że budowa to duże wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących deweloperów. Pomimo, że Urbano wybudowało swój pierwszy budynek mieszkalny w 2009 roku to każda budowa, to nowe wyzwanie, nowe pomysły. A w trakcie budowy kilka takich wyzwań się pojawiło . Jednak poradziliśmy sobie z tym i już na wiosnę planujemy oddać budynek do użytkowania, oferując mieszkańcom unikatową ofertę, zapewne wyróżniającą się spośród innych dostępnych na rynku.

Czy mogłaby Pani przybliżyć charakterystykę tej inwestycji?

Budynek przy ulicy Suchej składa się z 16 mieszkań. Podczas projektowania pojawił się ciekawy pomysł stworzenia 4 mieszkań dwupokoleniowych, które mają wielkość odpowiednią dla dużej rodziny, dwie kuchnie i dwie łazienki. Dodatkowo Ubano oferuje podwyższony standard, ponieważ każde mieszkanie wyposażone jest w system inteligentnego sterownia domem, klimatyzatory w salonie dziennym, czy domofony z systemem IP. Jeśli chodzi o tematykę inteligentnego domu to podjęliśmy współpracę w firmą DEIMIC spod Torunia. Jesteśmy pierwszym deweloperem w Polsce, któremu wspomniana firma dostarcza system do budynku wielorodzinnego. Klimatyzatory to także ciekawa opcja, zwłaszcza w upalne dni. Najciekawszym dla mnie pomysłem są jednak domofony z system IP, dzięki którym nawet będąc nieobecnym w domu, można poprzez videorozmowy skontaktować się z osobą, która czeka pod klatką i chce się z nami skomunikować.

Jak będzie się mieszkało przyszłym mieszkańcom?

Uważam, że dobrze i wygodnie. Dzielnica jest dość spokojna, oddalona od wielkiego zgiełku miasta. Mieszkania są ciekawie zaplanowane i wyposażone w nowe technologie. Ludzie lubią iść z duchem czasu, więc wierzę, że docenią nasze pomysły związane m.in. z wyposażeniem mieszkania w instalacje inteligentnego sterowania domem i sami będą chcieli się przekonać o jej wyjątkowości. Dzielnica Główna, na której zlokalizowana jest Willa Urbano w ostatnim czasie bardzo rozwija się pod względem budownictwa mieszkalnego. Jest też dość dobrze skomunikowana z centrum miasta. W pobliżu Willi mieszkańcy znajdą zarówno tereny zielone, jak i sklepy, czy miejsca gdzie można zjeść. Serdecznie polecam wybór Willi Urbano przy ul. Suchej 5a jako miejsca zamieszkania.

x

Zobasz także

Kto zezwolił na zamek?

Zamek powstaje na sztucznej wyspie (fot. Google Maps) Portalsamorządowy.pl rozmawia z Piotrem Woszczykiem zastępcą burmistrza ...

Willa wkomponowana w Wąsosz

Michał Urbański, specjalista do spraw planowania przestrzennego spółki „Urbania” W pierwszy dzień Wiosny 2018 r. ...

Podatek na drogi to mydlenie oczu

Rozmowa z Janem Grabkowskim, starostą poznańskim Dziś powiat poznański zgarnął największą dotację z puli wojewody ...

Zmniejszamy biurokrację i szukamy mieszkań pod wynajem

Rozmowa Arkadiuszem Stasicą, prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu Od końca sierpnia, kiedy zakończy ...

Polityka mieszkaniowa jest działaniem prorozwojowym

Rozmowa z Tomaszem Lewandowskim, przewodniczącym komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej w Radzie Miasta Poznania ...