Ukraina

Łatwiej z elektroodpadami

Ponad sto pojemników na elektroodpady stanie wkrótce w Poznaniu. Obecnie część z nich można już zobaczyć na ulicach miasta. Do środka można wrzucić nawet zepsute komputery czy elektronarzędzia. Dzięki temu łatwiej będzie pozbyć się starego sprzętu RTV i AGD, a teraz też wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Postawienie pojemników na drobny sprzęt RTV i AGD oraz na baterie to efekt umowy o współpracy, jaką Poznań podpisał z firmą MB Recycling i Fundacją Odzyskaj Środowisko. Kontenery zostały wizualnie dostosowane do przestrzeni miasta. Stopniowo pojawiają się na poznańskich osiedlach – jest ich już 60, a docelowo stanie ich ponad 100.

  • Ten system ma ułatwić mieszkańcom pozbywanie się mniejszych odpadów elektrycznych i elektronicznych – mówi Katarzyna Jauksz-Zalewska, zastępczyni dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP. – Do pojemników można wrzucić w zasadzie każdy sprzęt, który był zasilany prądem elektrycznym lub bateriami, a którego rozmiar nie przekracza 50 na 40 na 20 cm – tylko taki zmieści się we wlocie. Mogą to być stare telefony komórkowe, komputery, laptopy, drukarki, miksery, czajniki, zabawki na baterie, a nawet akumulatory samochodowe. Oczywiście mieszkańcy nie ponoszą za to dodatkowych opłat.
x

Zobasz także

Więcej zieleni w Poznaniu

W 2022 roku w Poznaniu zasadzono łącznie co najmniej 40 tys. drzew i 4 tys. ...

Bar Jeżycki zamknięty

Uwaga! Bar Jeżycki,  został zamknięty. Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców „Społem” informuje, że od 1 marca do ...

Ilu mieszkańców ma Poznań

O to, ile osób mieszka w naszym mieście, zapytał władze Poznania radny Krzysztof Rosenkiewicz. Jak ...

Gród Przemysła zazielenieje

W planach są nowe nasadzenia drzew i krzewów, wymiana oraz stawianie nowych urządzeń na placach ...

„Zakorkowane”miasto

Znamy wyniki najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Na czele rankingu najbardziej zakorkowanych miast na ...