Ukraina

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała w środę spółka PFR Nieruchomości. Dodała, że z Funduszu wybudowano 3468 mieszkań a 1571 jest w budowie.

 

Fundusz Mieszkań dla Rozwoju zrealizuje program 15 tysięcy mieszkań

„Fundusz Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości S.A. zrealizuje do końca trwający program inwestycyjny na docelowym poziomie 15 tysięcy mieszkań” – poinformowała spółka. Dodała, że obecnie w Funduszu Mieszkań dla Rozwoju jest 3468 wybudowanych mieszkań i 1571 w budowie. W sumie – jak wskazano w informacji – na różnych etapach procesu inwestycyjnego jest 14,5 tys. lokali.

Premier zapowiada wzmocnienie programu mieszkaniowego

Napisano, że z puli wybudowanych mieszkań 2857 zostanie objętych opcją dojścia do własności. Oferta umów najmu instytucjonalnego z dojściem do własności – jak poinformowano – zostanie w przedstawiona w 14 lokalizacjach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, czyli Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Dębicy, Zamościu, Świdniku, Nowym Targu, Łowiczu, Toruniu, Mińsku Mazowieckim, Wrześni, Krakowie, Katowicach, Radomiu i Gdyni.

Zaznaczono, że wszystkie trwające budowy m.in. we Wrocławiu (469 mieszkań), Zgorzelcu (221), Nakle nad Notecią (190), Sianowie (168) i Katowicach (523) będą kontynuowane. Ponadto – jak dodano – jeszcze w 2023 roku ruszą inwestycje w Lublinie (391) oraz Skawinie (168).

Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Nowe klasy energetyczne

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że system podziału budynków na klasy energetyczne wejdzie w życie ...

Ubywa nam pustostanów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat skutecznie walczy z problemem pustostanów w Poznaniu. Rok ...

Tylko jeden lokal rocznie

Plany rządzących dotyczące wprowadzenia dodatkowych regulacji mających na celu ograniczenie hurtowego zakupu mieszkań budzą spore ...

Wiatr w oczy deweloperów

W 2022 r. deweloperzy sprzedali o 35 proc. mniej mieszkań niż w 2021 r., który ...

„Program Pierwsze Mieszkanie”

Z programu Pierwsze Mieszkanie będzie można finansować budowę lub zakup domu – poinformował minister rozwoju ...