Ukraina

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała w środę spółka PFR Nieruchomości. Dodała, że z Funduszu wybudowano 3468 mieszkań a 1571 jest w budowie.

 

Fundusz Mieszkań dla Rozwoju zrealizuje program 15 tysięcy mieszkań

„Fundusz Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości S.A. zrealizuje do końca trwający program inwestycyjny na docelowym poziomie 15 tysięcy mieszkań” – poinformowała spółka. Dodała, że obecnie w Funduszu Mieszkań dla Rozwoju jest 3468 wybudowanych mieszkań i 1571 w budowie. W sumie – jak wskazano w informacji – na różnych etapach procesu inwestycyjnego jest 14,5 tys. lokali.

Premier zapowiada wzmocnienie programu mieszkaniowego

Napisano, że z puli wybudowanych mieszkań 2857 zostanie objętych opcją dojścia do własności. Oferta umów najmu instytucjonalnego z dojściem do własności – jak poinformowano – zostanie w przedstawiona w 14 lokalizacjach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, czyli Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Dębicy, Zamościu, Świdniku, Nowym Targu, Łowiczu, Toruniu, Mińsku Mazowieckim, Wrześni, Krakowie, Katowicach, Radomiu i Gdyni.

Zaznaczono, że wszystkie trwające budowy m.in. we Wrocławiu (469 mieszkań), Zgorzelcu (221), Nakle nad Notecią (190), Sianowie (168) i Katowicach (523) będą kontynuowane. Ponadto – jak dodano – jeszcze w 2023 roku ruszą inwestycje w Lublinie (391) oraz Skawinie (168).

Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...