Fotografia wnętrz

Apartamenty poszukiwane

W rejonie ulic Ułańskiej i Wojskowej w Poznaniu firma deweloperska Agrobex stawia osiedle które będzie liczyć blisko 400 mieszkań. Wśród oferowanych lokali pojawiły się apartamenty, tak bardzo poszukiwane ostatnio na poznańskim rynku. W ramach całej inwestycji powstanie w sumie 50 jedno i dwupoziomwych ciekawych aranżacyjnie apartamentów. Ich powierzchnia wyniesie od 60 do 160 m. kw. Obecnie trwa adaptacja istniejących zabudowań. Część z nich jest wyburzana, pozostałe są doprowadzane do stanu surowego. Cena m. kw. brutto wraz z udziałem w gruncie wynosi od 10.000 do 13400 złotych.
Osiedle Ułańskie powstaje wśród XIX – wiecznej zabudowy tej części Poznania. Choć stawiane jest w technologii tradycyjnej, to kształt i elewacja budynków zachowa historyczny charakter tego miejsca. Agrobex zadba również o zabytkowe budynki stojące na miejscu inwestycji. Zostaną one odrestaurowane i wykorzystane na cele mieszkaniowe oraz usługowe. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wymogów Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Autorem projektu jest inż. arch. Michał Lewiński z pracowni architektonicznej Panta Rhei.
Inwestycja Agrobexu to jedna z nielicznych, obok znanego Starego Browaru, inicjatyw deweloperskich, wtłaczających architektonicznie nowe osiedla w starą, piękną zabudowę o charakterze zabytkowym, z uwzględnieniem i zachowaniem jej historycznego charakteru.

x

Zobasz także

Mimo pademi wciąż budujemy

W I połowie 2021 r oddano do użytkowania 105,6 tys. mieszkań tj. wzrost o 8,8 ...

Budują więcej, ale drożej

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w okresie od stycznia do lipca 2021 r. oddano do ...

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...