Ukraina

Aukcja rogala giganta

Ważył niemal 5 kilogramów. Licytacja wielkiego rogala zakończyła się o północy. Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na organizację tegorocznej Wigilii dla potrzebujących w Barce. Już do początku listopada trwają do niej przygotowania. Kluczowym działaniem jest sprzedaż rogali 11 listopada.

Blisko 5-kilogramowy, tradycyjny poznański przysmak został sprzedany za 2137 zł. Zwycięzcą licytacji został Poznański Trójkąt Bermudzki i jego obserwatorzy” – informuje Barka i dodają, że to nie koniec „czynienia dobra” na dziś.

11 listopada możecie zakupić na naszym stoisku rogale tradycyjnej wielkość, a cały dochód ze sprzedaży zarówno ROGALA XXL, jak i tych mniejszych zostanie przeznaczony na organizację Wigilii w Barce, dla ponad 300 osób najuboższych” – dodają.

Rogal XXL przygotowywany został przez poznańskich cukierników według tradycyjnej receptury. Prawdopodobnie to największy rogal w Polsce.

 

x

Zobasz także

Palmiarnia w bloku

Oficjalny profil Miasto Poznań na Facebooku umieścił w niedzielę post ze zdjęciami egzotycznej roślinności rosnącej ...

Spór w WSA o Maltę

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Jeronimo Martins w obszarze merytorycznym, uchylił jednak cztery punkty poznańskiej ...

Nowe trasy rowerowe

Infrastruktura dla rowerzystów poprawi komunikację w rejonie skrzyżowania przy AWF. Nowe drogi powstaną po obu ...

Powstało muzeum Unitry

Przy ul. Bronowej 3 znajdują się eksponaty, które wcześniej można było oglądać przy ul. Przełajowej ...

Nie zetną topoli

Jak przekazują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej, topola kanadyjska o obwodzie pnia 370 cm, została zakwalifikowana ...