Ukraina

Bądź współtwórcą muralu

Już niebawem w Poznaniu powstanie kolejny artystyczny stały mural – tym razem na ponad 250-metrowej ścianie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej przy ulicy Głogowskiej. Zostań jego współautorem!

Ideą zaplanowanego dzieła jest połączenie na jednej ścianie postaci stworzonych przez pięcioro artystów – ilustratorów, grafików, malarzy tworzących w różnej stylistyce, a sama koncepcja przedstawiać będzie różnorodność i piękno estetyki modowej.

Jedna z grafik wyłoniona zostanie w ogłoszonym konkursie, pozostałe 4 postaci powstaną poza nim. Spośród nadesłanych prac powołane przez organizatorów jury konkursowe oprócz nagrody głównej, czyli umieszczenia postaci w projekcie, nagrodzi zwycięzcę główną nagrodą pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł. Planowane są również dwa wyróżnienia.

Wykonawcą całości projektu muralu będzie Studio Murall z Poznania, które na swoim koncie ma wielkoformatowe iluzoryczno-trójwymiarowe dzieła, powstałe m.in. na poznańskiej Śródce czy browarach w Namysłowie i Czarnkowie. Razem z Fundacją Feed Your Head jest ono organizatorem całego przedsięwzięcia.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 29 czerwca. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku oraz TUTAJ.
Źródło:biuletyn.poznan.pl

x

Zobasz także

Rowery miejskie adieu

Stolica Wielkopolski nie będzie ogłaszać przetargu na operatora systemu rowerów miejskich na kolejny sezon – ...

Opóźnione wiadukty

To już pewne. Nie będzie wiaduktów na Strzeszynie do końca 2023 r. Co dalej z ...

M. Nickel nie żyje

Założyciel PTB Nickel zmarł w wieku 73 lat. Marian Nickel był założycielem PTB Nickel. Firma ...

Skwer dla Ukrainy

Skwerowi w rejonie ulic Kórnickiej i Serafitek – Rada Miasta nadała na kwietniowej sesji imię ...

Co dalej z MPGM

Radna Ewa Jemielity otrzymała odpowiedź na swoje zapytanie dotyczące Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej S.A. Fot. ...