Ukraina

Bank Pekao sfinansuje biurowiec Eurocentrum

Grupa Capital Park, inwestor Eurocentrum Office Complex, biurowca powstającego w Al. Jerozolimskich w Warszawie, podpisała umowę kredytową z Bankiem Pekao na finansowanie obiektu. Kredyt opiewa na 324 mln zł. Eurocentrum Office Complex to projekt kompleksu biurowego składającego się z trzech części, oferujących na 15 kondygnacjach łącznie 70.000 powierzchni użytkowej do wynajęcia, w tym 63,6 tys. mkw. powierzchni biurowej. Powstanie także część handlowo-usługowa (2,2 tys. mkw.). Powierzchnia typowego piętra wynosić będzie nawet do 4700 m kw. W standardzie wykończeń znajdą się klimatyzacja, podnoszone podłogi, podwieszane sufity oraz system okablowania elektrycznego i telefonicznego. Na parkingu podziemnym i naziemnym będzie łącznie 774 miejsc postojowych.
Etap prac przygotowawczych jest już zamknięty, rozpoczęła się główna faza budowy, której zakończenie przewidywane jest na drugi kwartał 2014 roku. Generalny wykonawca obiektu to firma Erbud. Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej jest Cushman&Wakefield, a autorem projektu -pracownia PRC Architekci.

Ĺšródło: Eurobuild CEE

x

Zobasz także

Zielona Góra bez stadionu

Zielonogórski poseł chciałby budowy stadionu na 10 tys. kibiców w Zielonej Górze. Pyta o rządowe ...

Rzeszów buduje aquapark

To jest projekt rozpoczynający w mieście nową erę, z ambitnymi projektami i architekturą na najwyższym ...

Infrastruktura „atomówek”

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa postępowania przetargowe związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku. ...

Najdłuższy tunel w Polsce

Na kolejowym odcinku Limanowa – Nowy Sącz powstanie najdłuższy w Polsce tunel o długości 3,8 ...

Twórcze centrum na Podlasiu

Nowe miejsca do pracy twórczej i prowadzenia warsztatów artystycznych znalazły się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy ...