Ukraina

Będą e-dzienniki budowy

Od 27 stycznia będzie można prowadzić dziennik budowy w postaci elektronicznej w systemie „Elektroniczny Dziennik Budowy” (EDB). Inwestor będzie mógł wybrać, czy chce nadal prowadzić dziennik budowy w wersji papierowej, czy chce przejść na wersję elektroniczną.

Elektroniczny Dziennik Budowy zostanie uruchomiony 27 stycznia 2023 r. Od 1 stycznia 2030 r. wersja elektroniczna EDB będzie obowiązkowa.

  • Wystąpienie o wydanie dziennika budowy prowadzonego w postaci elektronicznej będzie następować w systemie EDB. Dziennik budowy zakładany jest przez inwestora m.in. po otrzymaniu pozwolenia na budowę.
  • EDB będzie dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, a także aplikacji mobilnej. Każdemu wydawanemu dziennikowi budowy prowadzonemu w postaci elektronicznej będzie nadany w systemie EDB indywidualny numer.
x

Zobasz także

Tarnów wygrywa z Sanguszkami

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w sprawie toczącego się od kilkunastu lat sporu sądowego samorządu Tarnowa ...

Ułatwienia z biogazowniami

Od połowy września ma być łatwiej zbudować i eksploatować biogazownię rolniczą. Nowa ustawa ma zapewnić ...

Grozi paraliżem gmin

Ważna dla gmin nowelizacja prawa geologicznego trafi do podpisu prezydenta     Sejm uchwalił 17 ...

Planowanie przestrzenne unaczej

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Większość przepisów ...

Bez użytkowania wieczystego

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. likwidacji użytkowania wieczystego, która umożliwi firmom, osobom fizycznym i ...