Będą spółdzielcze M+

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zamierza zwiększyć zaangażowanie samorządów oraz włączyć spółdzielnie mieszkaniowe do programu „Mieszkanie+”.

– Udało nam się zwiększyć liczbę budowanych mieszkań w Polsce, statystycznie na tysiąc mieszkańców byliśmy w ogonie Unii Europejskiej. Od 2015 do teraz to udało nam się poprawić, oddaje się 180 tys. mieszkań rocznie, czyli do 200 tys., o których mówił premier Morawiecki, już jest niedaleko – owiedziała w radiowej Jedynce minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W nowej kadencji minister Emilewicz będzie odpowiedzialna m.in. za program „Mieszkanie+”. Statystyki, które poruszyła, dotyczące wzrostu liczby mieszkań, to nie tyle zasługa rządu, ile deweloperów i koniunktury gospodarczej.

Na pytanie o to, co zamierza zrobić, by program „Mieszkanie+” przyspieszył, odparła: „Będę chciała się spotykać ze środowiskami spółdzielni mieszkaniowych, bo to niezwykły potencjał. Chcielibyśmy spółdzielnie mocniej do programu włączyć, jednocześnie przy silnym udziale samorządów”.

x

Zobasz także

Mimo pademi wciąż budujemy

W I połowie 2021 r oddano do użytkowania 105,6 tys. mieszkań tj. wzrost o 8,8 ...

Budują więcej, ale drożej

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w okresie od stycznia do lipca 2021 r. oddano do ...

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...