Fotografia wnętrz

Bez nadzoru i pozwoleń

Na podstawie tzw. przepisów antycovidowych od marca do września deweloperzy mogli realizować inwestycje m.in. bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczyło tylko złożyć odpowiednie zawiadomienie do urzędu miasta/gminy. Problem zauważył jeden z krakowskich radnych, który złożył interpelację do urzędu miasta z prośbą o informację. ile takich zawiadomień wpłynęło. Okazało się, że ponad 70.

Czy w Polsce – na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej – dochodzi do samowoli budowlanych?
Wspomniane przepisy bardzo złagodziły obowiązki inwestorów. Od marca do września nie musieli starać się m.in. o uzyskanie zgody na budowę. Wystarczyło zgłoszenie zamiaru inwestycji do odpowiedniego urzędu.
Mało tego – przepisy antycovidowe nie nakładały nawet obowiązku poinformowania urzędu miasta czy gminy o adresie planowanej inwestycji. Samorządowcy wiedzą tylko, że ktoś buduje, ale nie wiedzą dokładnie co i gdzie.
Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...

Dofinansowanie do 80%

Znowelizowana ustawa mieszkaniowa zwiększa kwoty dofinansowania dla gmin do 80 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia. Zmiany ...

TBS-y także dla seniorów

Poznańskie radne Halina Owsianna i Lidia Dudziak zwróciły się w interpelacji o rozważenie możliwości ponownego ...