Ukraina

Cenowe szaleństwo

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie wzrosła w sierpniu wobec lipca o 6 proc., do 15 tys. zł – wynika z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl. Dodano, że z oferty deweloperów znikają w pierwszej kolejności mieszkania z segmentu popularnego.

Eksperci portalu RynekPierwotny.pl zwrócili uwagę, że w sierpniu średnia cena metra kwadratowego lokali dostępnych w ofercie krakowskich firm deweloperskich zbliżyła się do 15 tys. zł za metr kwadratowy.

Analitycy powołali się na danych BIG DATA RynekPierwotny.pl, z których wynika, że oferowane przez deweloperów w Krakowie mieszkania podrożały w sierpniu średnio o 5 proc. w przeliczeniu na metr kwadratowy. Z kolei średnia cena metra kwadratowego w stolicy poszła w górę o 6 proc. – przekraczając próg 15 tys. zł.

„Na trzecim miejscu cenowego podium utrzymuje się Trójmiasto. Również i tam sierpień przyniósł bardzo gwałtowny, bo aż 5 proc. wzrost średniej ceny metra kwadratowego” – zaznaczono. Dodano, że „cenowe przyspieszenie miało miejsce także w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie z miesiąca na miesiąc średnia podskoczyła o odpowiednio: 4 proc. i 3 proc.”.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Rosną długi za czynsz

Łączna kwota zaległości z tytułu nieuiszczania opłat za mieszkanie wyniosła na koniec 2022 roku ponad ...

Ceny nie drgnęły

W październiku 2023 r. średnia ceny mieszkań w dużych polskich miastach praktycznie nie drgnęły. W ...

Bloki chcą fotowoltaiki

Z badania przeprowadzonego na zlecenie VeloBanku wynika, że 74 proc. Polaków mieszkających w blokach chciałoby, ...

Zapaść na rynku PPP

To już nie spowolnienie, ale zapaść. Jest tylko jedna nowa umowa na rynku PPP   ...

Castingi dla kupujących.

 Rynek nieruchomości opanowała gorączka Na rynku nieruchomości nie ma wakacji. Klienci ostro rywalizują o mieszkania, ...