Ukraina

Śródmieście bez tramwajów

1 września rozpocznie się kolejny etap Projektu Centrum związany tym razem z przebudową okolic Okrąglaka. Wiemy też, że z pewnością prace będą oznaczać utrudnienia w ruchu, ale dotąd miasto nie przedstawiało szczegółów planowanych zmian komunikacyjnych. W środę w końcu poznaliśmy plan urzędników na najbliższe miesiące i nie są to dobre wiadomości dla pasażerów.

W związku z Projektem Centrum wyłączone z ruchu zostanie torowisko tramwajowe pomiędzy mostem Teatralnym i placem Wielkopolskim. Dołączając do tego już wyłączoną z ruchu tramwajowego ulicę Święty Marcin, mamy centrum Poznania bez tramwajów.

– Zamknięcie dla ruchu trasy tramwajowej od mostu Teatralnego przez pl. Cyryla Ratajskiego do pl. Wielkopolskiego wymusi zmiany na kursujących tym odcinkiem tramwajach – podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

x

Zobasz także

Z Pułaskiego na Głogowską 18

Nowym adresem jest ul. Głogowska 18.Po dwumiesięcznym poślizgu przeniesiono Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM i ...

Nowy „bliźniak” to Changwon

 Do Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie podpisania memorandum dotyczącego ustanowienia współpracy Miasta Poznania ...

Najlepiej w Poznaniu

Najlepsze miasta do życia w Polsce Business Insider przygotował ranking 16 wojewódzkich miast. Stolica Wielkopolski zajęła pierwsze ...

Tour de Pologne w Poznaniu

Już niebawem w Poznaniu zmierzą się najlepsi kolarze świata. Pierwszy etap 80. Tour de Pologne ...

Niebawem Węzeł Grunwaldzka

Inwestycja przy ul. Grunwaldzkiej, na granicy Poznania i Plewisk, jest już prawie ukończona. Do połowy ...