Ukraina

Śródmieście bez tramwajów

1 września rozpocznie się kolejny etap Projektu Centrum związany tym razem z przebudową okolic Okrąglaka. Wiemy też, że z pewnością prace będą oznaczać utrudnienia w ruchu, ale dotąd miasto nie przedstawiało szczegółów planowanych zmian komunikacyjnych. W środę w końcu poznaliśmy plan urzędników na najbliższe miesiące i nie są to dobre wiadomości dla pasażerów.

W związku z Projektem Centrum wyłączone z ruchu zostanie torowisko tramwajowe pomiędzy mostem Teatralnym i placem Wielkopolskim. Dołączając do tego już wyłączoną z ruchu tramwajowego ulicę Święty Marcin, mamy centrum Poznania bez tramwajów.

– Zamknięcie dla ruchu trasy tramwajowej od mostu Teatralnego przez pl. Cyryla Ratajskiego do pl. Wielkopolskiego wymusi zmiany na kursujących tym odcinkiem tramwajach – podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

x

Zobasz także

Ratujmy drzewa w centrum

List otwarty Stowarzyszenia „Plac Wolności” do rady konsultacyjnej. Czy naukowcy uratują drzewa z 27 Grudnia? ...

Zburzą szpital przy Spornej

Jednym z punktów rozpatrywanych podczas lipcowego, przeprowadzonego w trybie zdalnym, posiedzenia sejmikowej Komisji Gospodarki Wielkopolskiego ...

Zamiast szpitala kamienica

W miejscu wyburzonej części szpitala miejskiego przy Szkolnej powstanie nowa kamienica z 80 mieszkaniami inwestycje ...

Centrum pediatrii otwarte

„To najważniejsza inwestycja w historii Samorządu Województwa Wielkopolskiego” – powiedział 1 czerwca 2022 r. – ...

Bloki w zabytkowym parku

Zabudowa terenu między okazałymi gmachami jest dowodem całkowitego braku wrażliwości na sprawy urbanistyki i przestrzeni. ...