Ukraina

Co nowego na DW nr 178

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak dokonał wizytacji zakończonej niedawno przebudowy skrzyżowania w miejscowości Lipa w powiecie obornickim. Inwestycja której koszt to ponad 2,5 mln zł, była jednym z kilku zadań zrealizowanych w 2022 roku, które poprawiły bezpieczeństwo na ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 178.

– Droga nr 178 to jedna z tras z Poznania nad morze, jedna z najważniejszych dróg wojewódzkich w północnej części regionu, dlatego sukcesywnie staramy się o zwiększanie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. O przebudowę skrzyżowania, czyli budowę lewoskrętu, który w dzisiejszych realiach cenowych kosztował niemało, bo 2,5 mln zł zabiegała lokalna społeczność, ale również poseł Krzysztof Paszyk i senator Jan Filip Libicki. Dziś możemy wspólnie obejrzeć zakończoną inwestycję, niejedyną na tej drodze, a kolejne planujemy w przyszłym roku  – podkreślał Wojciech Jankowiak w trakcie wizytacji, która odbyła się 30 grudnia.

Wśród zadań zrealizowanych w 2022 roku na drodze wojewódzkiej nr 178 były też między innymi budowa przepustu w nieodległym Orłowie za 1,15 mln zł oraz budowa kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej pomiędzy Połajewkiem i Połajewem za 1,61 mln zł. A wśród zadań przewidzianych do realizacji na tej drodze w 2023 roku są przebudowa skrzyżowania w miejscowości Dąbrówka Leśna (szacunkowy koszt 2,7 mln zł) oraz budowa nowego przepustu w miejscowości Łukowo (szacunkowy koszt 1,7 mln zł). 

x

Zobasz także

Plan wydatków województwa

  Budżet Wielkopolski na 2023 rok przyjęty. Ponad 2,5 miliarda złotych na rozwój regionu Podczas ...

Wsparcie dla energetyki

Wójtowie, burmistrzowie i starostowie z różnych części Wielkopolski podpisali z Marszałkiem Markiem Woźniakiem umowy na ...

O cyfrowo-zielony region

Wielkopolska bardziej zielona, cyfrowa i bliżej obywatela. Czas na rozdanie nowych środków unijnych Marek Woźniak, ...

Nowy Tomyśl z dworcem

Obiekt powstał w nowym miejscu, bliżej przejścia podziemnego, którym można się dostać na perony. – ...

Szpital w Wągrowcu większy

Pacjenci i kadra medyczna Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu mogą cieszyć się z nowego obiektu ...