Ukraina

Co nowego na DW nr 178

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak dokonał wizytacji zakończonej niedawno przebudowy skrzyżowania w miejscowości Lipa w powiecie obornickim. Inwestycja której koszt to ponad 2,5 mln zł, była jednym z kilku zadań zrealizowanych w 2022 roku, które poprawiły bezpieczeństwo na ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 178.

– Droga nr 178 to jedna z tras z Poznania nad morze, jedna z najważniejszych dróg wojewódzkich w północnej części regionu, dlatego sukcesywnie staramy się o zwiększanie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. O przebudowę skrzyżowania, czyli budowę lewoskrętu, który w dzisiejszych realiach cenowych kosztował niemało, bo 2,5 mln zł zabiegała lokalna społeczność, ale również poseł Krzysztof Paszyk i senator Jan Filip Libicki. Dziś możemy wspólnie obejrzeć zakończoną inwestycję, niejedyną na tej drodze, a kolejne planujemy w przyszłym roku  – podkreślał Wojciech Jankowiak w trakcie wizytacji, która odbyła się 30 grudnia.

Wśród zadań zrealizowanych w 2022 roku na drodze wojewódzkiej nr 178 były też między innymi budowa przepustu w nieodległym Orłowie za 1,15 mln zł oraz budowa kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej pomiędzy Połajewkiem i Połajewem za 1,61 mln zł. A wśród zadań przewidzianych do realizacji na tej drodze w 2023 roku są przebudowa skrzyżowania w miejscowości Dąbrówka Leśna (szacunkowy koszt 2,7 mln zł) oraz budowa nowego przepustu w miejscowości Łukowo (szacunkowy koszt 1,7 mln zł). 

x

Zobasz także

Kaliska Kapsuła Czasu

Kapsułę czasu zamknięto i zakopano pod nawierzchnią Głównego Rynku w Kaliszu, tuż przy wejściu do ...

3 miliony złotych na kulturę!

Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu 3 mln złotych z budżetu województwa na wydarzenia ...

Dotacja dla szpitala w Lesznie

Marszałek podpisał umowę na ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania dla leszczyńskiego szpitala Wojewódzki Szpital ...

Wojewoda anuluje uchwałę

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński unieważnił tzw. uchwałę krajobrazową Rady Miasta Poznania z dnia 24 stycznia ...

Miliony z UE dla Szamotuł

We wtorek 24 stycznia Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził Szamotuły.  Marszałek podpisał z Remigiuszem ...