Ukraina

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 mld zł) na projekty rewitalizacyjne. Pierwsze konkursy o dotacje z tej puli już ruszyły, ale ich prawdziwy wysyp czeka nas w najbliższych miesiącach, już od lutego.

Według wyliczeń resortu funduszy w Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 zarezerwowano na projekty rewitalizacyjne 944 mln euro.

  • Na Mazowszu i na Lubelszczyźnie pierwsze konkursy o dotacje z tej puli ruszyły już w zeszłym roku. Ale w tym roku takich konkursów będzie w całym kraju aż 18 i będzie w nich do podziału 2 mld zł, czyli połowa całej puli.
  • W najbliższych miesiącach ruszy również program Regiony Rewitalizacja 3.0, w którego ramach samorządy będą mogły skorzystać ze wsparcia doradczego przy projektach rewitalizacyjnych, ale też z niewielkich grantów na różne działania związane z tymi projektami.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do ...

Portal Cen Mieszkań

Ceny transakcyjne mieszkań i domów jednorodzinnych zostaną udostępnione w Portalu Cen Mieszkań, przepisy w tej ...