Debata burmistrzów świata

W ramach przyszłorocznego Światowego Forum Miejskiego w Katowicach zorganizowane zostanie spotkanie burmistrzów z całej Europy, co pozwoli na wspólne poszukiwanie kierunków rozwoju współczesnych aglomeracji – przekazało we wtorek 12 października 2021 r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak poinformował resort, wiceszefowa MFiPR Małgorzata Jarosińska-Jedynak gościła we wtorek sekretarza generalnego Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR) – Frederica Valliera. Celem wizyty była rozmowa na temat spotkania burmistrzów z Europy, które organizowane jest w ramach World Urban Forum (WUF). „Polska, a dokładniej Katowice, będzie gospodarzem tego wydarzenia w czerwcu 2022 r.” – zaznaczono.

Cytowana w komunikacie Jarosińska-Jedynak wyraziła zadowolenie, że kolejny raz w ramach Światowego Forum Miejskiego zorganizowane zostanie spotkanie burmistrzów z całej Europy. „Pozwoli to na wymianę wiedzy i doświadczeń oraz wspólne poszukiwanie kierunków rozwoju współczesnych aglomeracji” – wskazała. Dodała, że jednym z celów jest, by 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) nie była zwykłą konferencją, „ale przestrzenią podejmowania dyskusji na najważniejsze tematy związane z miastami”
Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Ilu brakuje nam mieszkań

Na koniec 2020 r. w Polsce było ponad 15 mln mieszkań. W miastach liczba mieszkań ...

Zmierzch galerii handlowych

Koniec epoki galerii handlowych. Miasta zabierają się za zmiany. Do końca 2030 roku w Poznaniu ...

Tłoczno, ale poza podium

Oto najbardziej zatłoczone miasta w Polsce. Problemem dobór inwestycji w transport zbiorowy Łódź jest najbardziej ...

29. mkw. dla Polaka

Na statystycznego Polaka przypada 29 mkw. przestrzeni mieszkalnej. Gorzej tylko w Rumunii Zespół analiz HRE ...

Płacimy mniej niż Europa

Raport: Mieszkania w Polsce znacznie tańsze niż w bogatych krajach UE Ceny mieszkań w 2020 ...