Ukraina

Dla ekologii i kultury

Prawie 100 projektów nagrodzono w tym roku w ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który promuje inicjatywy stawiające na ekologię i lokalną kulturę oraz tradycję. To już 24. edycja wydarzenia. Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się we wtorek 7 listopada o godz. 12.00 w Poznań Congress Center.

Gospodarzem spotkania był Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Małgorzata Waszak-Klepka, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, sejmikowi radni Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, starostowie, prezydenci miast i gmin, burmistrzowie oraz przedstawieciele instytucji z terenu województwa wielkopolskiego.

Konkurs pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” organizowany jest nieprzerwanie od 2000 roku, a jego celem jest popularyzowanie lokalnych, proekologicznych inicjatyw, szczególnie tych z obszaru edukacji ekologicznej, a także zachowań zmierzających do poprawy jakości powietrza oraz właściwego zagospodarowania odpadami. Istotą konkursu jest również aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym, które nawiązują do tradycji i przyczyniają się do realizacji idei „małej ojczyzny” bliskiej swoim mieszkańcom.

Podczas gali wręczono 94 nagrody pieniężne oraz dyplomy, których fundatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Lista nagrodzonych inicjatyw na stronie Marszałka Wielkopolski

x

Zobasz także

Będzie obwodnica Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 4-kilometrowego odcinka drugiej ...

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Pociągi wrócą do Kępna

To będzie inwestycja za 600 mln zł. Dzięki niej po 20 latach wrócą tam pociągi ...

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...