Ukraina

Dla kogo Hipodrom Wola

Podczas wrześniowych obrad sejmikowej Komisji Gospodarki dyskutowano m.in. o Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola. Okazją był projekt zmian w budżecie regionu na 2021 rok, zakładający dokapitalizowanie należącej do samorządu województwa spółki. Przypomnijmy, że hipodrom od lat znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, a spółka generuje straty m.in. ze względu na wysokie koszty stałe, związane z podatkiem od nieruchomości i księgowaniem amortyzacji zabytkowych obiektów. Jak wyjaśniał radnym Grzegorz Proniewicz, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego w UMWW, przedstawiciele województwa i miasta Poznania porozumieli się, by w najbliższym czasie 100 proc. udziałów w spółce przejął miejski samorząd. Warunkiem jest jednak oddłużenie hipodromu, którym docelowo mogłyby zarządzać Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zanim tak się stanie, formalną umowę między miastem i województwem muszą poprzedzić uchwały (zgody) najpierw sejmiku, a następnie Rady Miasta Poznania.

Ponadto komisja zapoznała się ze stanowiskiem Wielkopolskiej Rady Trzydziestu w sprawie programu „Polski Ład” oraz informacją pełnomocnika zarządu województwa ds. restrukturyzacji wschodniej Wielkopolski na temat podejmowanych działań. Radni przyjęli też sprawozdanie z wykonania budżetu województwa i WPF za pierwsze półrocze 2021 r., a także pozytywnie zaopiniowali propozycje zmian w finansach regionu na ten rok.

x

Zobasz także

Rowery miejskie adieu

Stolica Wielkopolski nie będzie ogłaszać przetargu na operatora systemu rowerów miejskich na kolejny sezon – ...

Opóźnione wiadukty

To już pewne. Nie będzie wiaduktów na Strzeszynie do końca 2023 r. Co dalej z ...

M. Nickel nie żyje

Założyciel PTB Nickel zmarł w wieku 73 lat. Marian Nickel był założycielem PTB Nickel. Firma ...

Skwer dla Ukrainy

Skwerowi w rejonie ulic Kórnickiej i Serafitek – Rada Miasta nadała na kwietniowej sesji imię ...

Co dalej z MPGM

Radna Ewa Jemielity otrzymała odpowiedź na swoje zapytanie dotyczące Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej S.A. Fot. ...