Ukraina

Dołączymy do Innowacyjnych

Poznań przystąpi do Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych – na zaproszenie Shenzhen, chińskiego partnera stolicy Wielkopolski.

Decyzja, o przystąpieniu do organizacji podjęta przez radnych pozwoli na lepszą współpracę na rzecz rozwoju naukowego i technologicznego. Światowa Organizacja Współpracy Miast Innowacyjnych (WICCO – World Innovative Cities Cooperation Organisation) to międzynarodowa organizacja pozarządowa non-profit, którą tworzą miasta i organizacje zaangażowane w pogłębianie globalnej współpracy w dziedzinie innowacji.

Światowa Organizacja Współpracy Miast Innowacyjnych ma być międzynarodową platformą wymiany doświadczeń, wspierającą rozwój nowoczesnych projektów. Jej członkowie będą mogli m.in. zapoznać się z najnowocześniejszymi obszarami rozwoju naukowego i technologicznego, uczyć się na podstawie sukcesów i dobrych praktyk innych miast czy nawiązać kontakty z uznanymi organizacjami – informują miejscy urzędnicy.

Poznań relacje partnerskie z Shenzhen, jednym z najlepiej rozwiniętych chińskich ośrodków przemysłowych i naukowo-technicznych, z silnym sektorem nowoczesnych technologii, nawiał w 1993 roku. Ich zakres obejmuje gospodarkę, handel, naukę i technikę, edukację, kulturę, ochronę zdrowia i lecznictwo.
Foto i Źródło:Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. AEROFOTO-KACZMARCZYK;portal e-poznan

x

Zobasz także

Centrum pediatrii otwarte

„To najważniejsza inwestycja w historii Samorządu Województwa Wielkopolskiego” – powiedział 1 czerwca 2022 r. – ...

Bloki w zabytkowym parku

Zabudowa terenu między okazałymi gmachami jest dowodem całkowitego braku wrażliwości na sprawy urbanistyki i przestrzeni. ...

Ulubiona zieleń poznaniaków

Zieleń w centrum Poznania i jeziora w lasach Wielkopolski są bohaterami akcji wyborcza.pl. Redakcja chciała ...

Niepokojące ratingi

Fitch Ratings utrzymał na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative) międzynarodowe długoterminowe ratingi ...

101.000 uchodźców w Poznaniu

W marcu 2022 r. największe polskie miasta i otaczające je gminy gościły prawie 70 proc. ...