Ukraina

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do 2022 r. – wybudować 11 tys. mieszkań w budynkach wielorodzinnych i 950 domów jednorodzinnych o wartości ponad 6,63 mln zł. Jak wylicza NIK, do połowy 2022 r. wybudowały i oddały do użytku 31 lokali mieszkalnych i 2 lokale usługowe.

  • Najwyższa Izba Kontroli (NIK) zarzuca spółce Polskie Domy Drewniane (PDD), że nie zapewniła większej liczby mieszkań, a więc nie osiągnęła celu, do którego została powołana.
  • Z kontroli NIK wynika, że spółka nie osiągnęła też zakładanych przychodów; przeciwnie – w kontrolowanym okresie odnotowała wyłącznie straty.
  • Negatywnie oceniono też działania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który nie korzystał z przysługujących mu narzędzi nadzoru nad PDD.
  • We wnioskach NIK proponuje przeprowadzenie analizy koncepcji działania Polskich Domów Drewnianych i zasadności dalszego ich finansowania ze środków publicznych.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

 

x

Zobasz także

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...

Portal Cen Mieszkań

Ceny transakcyjne mieszkań i domów jednorodzinnych zostaną udostępnione w Portalu Cen Mieszkań, przepisy w tej ...

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała ...