Ukraina

Dopiewiec nie chce odwiertów

W ramach zebrań sołeckich odbyło się spotkanie z mieszkańcami Dopiewca, które zdominował temat planowanych przez PGNiG prac w ramach poszukiwania złóż gazu. Firma chciałaby dokonać odwiertów w okolicy osiedla Leśna Polana, na niezalesionym terenie Lasów Państwowych, który przylega do terenu zadrzewionego. Prowadzenie takiej inwestycji może się okazać uciążliwe dla mieszkańców, niebezpieczne dla przyrody i nieakceptowalne ze względu na martyrologiczną historię lasów palędzko-zakrzewskich.

Dlatego też Wójt Gminy Dopiewo Paweł Przepióra wspólnie z mieszkańcami podjął decyzję o przygotowaniu uchwały z zebrania, która wyraża protest przeciwko takim planom PGNiG i staje się jednocześnie aktem zapoczątkowującym wspólne starania, które doprowadzą do zablokowania tych planów. Po konsultacji z radcą prawnym pełną, oficjalną treść uchwały opublikujemy w poniedziałek.

Będziemy też na bieżąco informować o kolejnych, planowanych spotkaniach z mieszkańcami i przedstawicielami firm oraz instytucji, mających związek i wpływ na realizację inwestycji PGNiG.

ZM fot. B. Spychała

x

Zobasz także

Tym razem walczymy z sespą

Już 29 stycznia finał 31. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W naszej gminie będzie można skorzystać z wyjątkowych ...

Co sądzisz o Trakcie Piastowskim

Ankieta jest skierowana do mieszkańców i ma na celu pozyskanie informacji na temat warunków życia ...

Tunel kolejowy w Kiekrzu

PKP PLK skończyło budowę przejścia pod torami dla pieszych i rowerzystów w Kiekrzu. Tunel zostanie ...

Dotacje na ogrzewanie

Powiat Poznański zamierza w 2023 r. dofinansować likwidację użytkowanych przez mieszkańców powiatu poznańskiego urządzeń grzewczych ...

Będą strzelać do zwierząt

Zgodnie z art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie ...