Ukraina

Dotacja dla szpitala w Lesznie

Marszałek podpisał umowę na ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania dla leszczyńskiego szpitala

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie otrzyma ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania na działania naprawcze związane z niwelowaniem negatywnych skutków pandemii COVID-19. Przyznane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2022.

Szpital marszałkowski w Lesznie zaplanował zakup sprzętu i aparatury medycznej, diagnostycznej, laboratoryjnej, środków ochrony indywidualnej i dezynfekcyjnych. Dzięki temu na wielu oddziałach tej placówki poprawią się parametry sprzętów medycznych, zwiększy się również możliwość udzielania większej ilości świadczeń, a w ofercie pojawi się także lista nowych świadczeń do tej pory nieoferowanych.

Marszałek Marek Woźniak, który dziś podpisał z Krzysztofem Albińskim, dyrektorem leszczyńskiego szpitala umowę na dofinansowanie powiedział, że pandemia odcisnęła na nas swoje piętno. Lekarze zgodnie mówią nie tylko o zużyciu wyposażenia medycznego w szpitalach i konieczności poczynienia pilnych zakupów, ale także o zaciągnięciu przez nas wszystkich tzw. długu zdrowotnego. Pandemia COVID-19 spowodowała spore opóźnienia w reakcji diagnostycznej, które skutkują dziś tym, że zgłaszający się do lecznic pacjenci często są w znacznie bardziej zaawansowanym stadium choroby. Teraz ta reakcja musi być błyskawiczna, a sprzęt nowy, sprawny i niezawodny. My tę sprawę potraktowaliśmy bardzo poważnie.

Przypomnijmy, że w sumie 34 placówki ochrony zdrowia z całej Wielkopolski otrzymają ponad 102 miliony zł na działania naprawcze po COVID-19. Komisja Europejska uruchomiła w tym celu specjalny instrument finansowy pn. REACT-EU. Powstanie tego instrumentu powiązane jest z kryzysem covidowym i konsekwencjami, które ten kryzys przyniósł. Między innymi duży uszczerbek w systemie opieki zdrowotnej w całej Europie.

x

Zobasz także

Dwie inwestycje w Okonku

Każda inwestycja ukończona w Wielkopolsce jest dowodem na to, jak dobrze rozwija się nasz region. ...

Będzie obwodnica Gostynia

Jest zezwolenie na realizację obwodnicy Gostynia. Ma być gotowa za dwa lata   Zakończenie inwestycji ...

Atomówka w sieci PAK

PGE PAK Energia Jądrowa złożyła wniosek ws. wydania decyzji zasadniczej dotyczącej budowy, we współpracy z ...

Dożynki 27 sierpnia w Pleszewie

Podczas konferencji prasowej  24 lipca br. w Zajezdni Kultury w Pleszewie Marek Woźniak, Marszałek Województwa ...

Marszałek wspiera szpitale

– To już ostatnie środki, które udało się wygospodarować z naszego programu regionalnego 2014+. Zależało ...