Fotografia wnętrz

Geoportal lokalny Gorzowa

Na bazie rozwiązań technologicznych polskiej firmy GIAP – polskiego dostawcy usług technologicznych dla sektora publicznego – Urząd Miasta Gorzów Wielkopolski stworzył innowacyjny geoportal lokalny, na którym w postaci kompozycji mapowych zaprezentował dane przestrzenne. Teraz w jednym miejscu o każdej porze i z każdego miejsca można sprawdzić kompleksowe dane na temat wybranej nieruchomości.

Zastosowanie tak rozbudowanego systemu informacji geograficznej, umożliwiło gorzowskim urzędnikom uporządkowanie i zebranie wszystkich danych przestrzennych w jednym miejscu.
Użytkownicy mogą tworzyć własne mapy i dzielić się opracowanymi danymi z innymi korzystającymi. Do dyspozycji firm, deweloperów i mieszkańców przekazano intuicyjne narzędzia, umożliwiające tworzenie własnych analiz przestrzennych.
Prezes GIAP Sławomir Hemerling-Kowalczyk zaznacza, że innowacyjność tego projektu polega na możliwości indywidualizacji i doboru narzędzi do udostępniania i prezentacji danych przestrzennych, co zostało podyktowane obecnymi na rynku e-usług trendami.

x

Zobasz także

Kaczory będą miastem

Od 2022 roku w Polsce zwiększy się liczba miast – jak wynika z decyzji Rady ...

Będą dotacje z UE

Marszałek Marek Woźniak: Będzie więcej pieniędzy z UE dla Wielkopolski, ale jestem umiarkowanie zadowolony W ...

Odnowa kaliskich kamienic

Kalisz przeznaczy w tym roku milion złotych na dotacje do remontów i prac konserwatorskich prywatnych ...

Awarie oczyszczalni w Obornikach

Dwie awarie stwierdzili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu (WIOŚ) w oczyszczalni ścieków w ...

Czy Wapno pochłonie ziemia

Część wielkopolskiej Wapno pod koniec lutego zapadła się pod ziemię. Specjaliści z Centrum Geozagrożeń Państwowego ...