Ukraina

Gród Przemysła zazielenieje

W planach są nowe nasadzenia drzew i krzewów, wymiana oraz stawianie nowych urządzeń na placach zabaw, a także modernizacje parków i zieleńców.

Rozpoczęły się spotkania z radami osiedli. Dyskusje nad szczegółowym planami w 2023 potrwają do połowy lutego. W tym czasie miejscy ogrodnicy i inspektorzy spotykają się z przedstawicielami rad osiedli, by omówić najważniejsze kwestie związane z zielenią w 2023 roku. To okazja do wymiany zdań i opinii na temat planowanych przedsięwzięć.

„Rozmowy dotyczą m.in. zagospodarowania terenów poznańskich parków i zieleńców, inwestycji, pielęgnacji oraz bieżącego utrzymania terenów zieleni, miejsc zabawy i rekreacji oraz wybiegów dla psów” – informują miejscy urzędnicy.

Według planów osiedlowych radnych, pojawi się m.in. sporo elementów małej architektury, a stare i wyeksploatowane urządzenia na placach zabaw zostaną wymienione na nowe. Tak się stanie m.in. w parku Szelągowskim czy też Jasińskiego. Oprócz tego radni Starego Miasta chcą, by na terenie parków w centrum pojawiły się poidła dla ptaków i domki dla owadów. Mieszkańcy oczekują ponadto modernizacji ścieżek czy też doposażenia parku Górczyńskiego. Więcej zieleni pojawi się ponadto w parku im. Ks. T. Kirschke, na Łazarzu, Grunwaldzie i Starym Mieście” – dodają.

W 2023 roku ZZM będzie realizował trzy zadania grantowe, które otrzymały fundusze w ramach konkursu „na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta- Osiedli”. To oświetlenie parku Sołackiego (Rada Osiedla Sołacz), spacery z demokracją, czyli uzupełnienie terenów zieleni o małą infrastrukturę oraz nowe nasadzenia (Rada Osiedla Strzeszyn) oraz modernizację alejek parkowych i części zieleni w parku Szelągowskim (Rada Osiedla Stare Winogrady).

 

 

x

Zobasz także

Lodowisko na placu Wolności

Ruszyło Zimowe Miasteczko na placu Wolności w Poznaniu. Można już korzystać z części atrakcji. Na ...

Ruszy budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Tłumy poznaniaków zebranych na Dworcu Letnim ( d. Cesarskim) w Poznaniu) aby uczestniczyć w inscenizacji ...

Światła dla Ukrainy

Stolica Wielkopolski dołączyła do międzynarodowej akcji „Lights for Ukraine” – „Światła dla Ukrainy”. W najbliższą ...

Na MTP znowu Wigilia

Po dwóch latach przerwy Wigilia Caritas wraca na MTP. „Organizatorzy spodziewają się także uchodźców z ...

Rogale tylko z certyfikatami

Blisko 100 piekarni i cukierni z Poznania i Wielkopolski może wypiekać rogale świętomarcińskie. Tylu wytwórców posiada ...