Ukraina

Grunwaldzka 222 odżywa

Centrum handlowe Grunwaldzka 222 przy ulicy Grunwaldzkiej Poznaniu powstało, jako jedno z pierwszych takich miejsc nieomal razem z centrum handlowym Panorama przy ulicy Góreckiej. Zapomniany dla klientów obiekt handlowy Poznania. Pamiętali właściciele: Santander Bank Polska oraz prywatny fundusz inwestycyjny.

Na terenie Poznania, przy jednej z głównych arterii miasta Poznania, ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu potężnych skupisk mieszkalnych planowanej trasie tramwajowej na osiedle Kopernika powstało Centrum Handlowe @Grunwaldzka222, w zasadzie trzykondygnacyjny dom towarowy. Na tamten czas, a był to rok 2007 centrum jawiło się jako nietuzinkowy obiekt architektoniczny. Wykonaną z konstrukcji stalowej z centralnie umieszczoną klatka schodowa wyposażona w windę architekci pomalowali na kolor niebieski, jakby portowy, marynarski, którego czas już przeminął.

Centrum handlowe po kilkunastu latach zostało zamknięte. Poszło o finansowanie inwestycji oraz naruszenia warunków umowy i spraw temu podobnych. Jak to się stało że centrum przestało działać, tego nikt nie wie.

Obiekt przez wiele lat stał opustoszały. Został ogrodzony w sposób wulgarny (deskami z odpadu i płyta OSB), w taki sam, w jaki na jego stan oddziaływali wandale i grabieżcy. Łupami były wyposażenie oraz drobne elementy architektoniczne. Do większych zniszczeń nigdy nie doszło bowiem, pomimo tego że nie była w nim prowadzona przez lata działalność gospodarcza obiekt był zamknięty i monitorowany nocami. Do włamań i mniejszych szkód przez lata jednak dochodziło. Dzisiaj sytuacja uległa diametralnej poprawie, bowiem jak się dowiedzieliśmy od inwestorów, obiekt został sprzedany i ogrodzenie zniknie już we wrześniu tego roku. 

Na powierzchni ponad 3.000 m.kw powstanie znowu centrum handlowe z licznymi sklepami znanych marek. Na najwyższej kondygnacji trzygwiazdkowy Hotel UFO ,,bad and break fast””.

Na terenie centrum handlowego od maja trwają prace porządkowe i modernizacyjne. Zarządcą nieruchomości zlecił pracę firmie zajmującej się administracją obiektów. Jak się dowiedzieliśmy książka budowlana obiektu nie ma zbyt wielu wpisów. Standardowo zostały wykonane przeglądy kominów spalinowych, wentylacji, pomiary elektryczne oraz zostały sprawdzone piece i instalacja grzewcza, wewnętrzna kilku kotłowni. Obiekt jest przyłączony do sieci wodnej, kanalizacyjnej oraz energetycznej. Po sąsiedzku, przy samym rondzie wybudowała się ,,Biedronka”, a z drugiej strony „Żabka” w parterze nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Pobliskie osiedla zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Potencjał tego miejsca komercyjnego jest zatem znaczący. 

…Wszystko zaczyna wracać do normy – jak się dowiedzieliśmy od Pana Jarka, który zajmuje się komercjalizacja i nadzorowaniem przebiegu spraw organizacyjnych centrum handlowego Grunwaldzka222.

W pasażu dolnej kondygnacji powstanie mały foodcourt sygnowany marką podwórka gastronomicznego z poznańskich Jeżyc. Vege, resto, pizza, orientalne hummusy oraz wina i wybór piw rzemieślniczych, tych niepasteryzowanych i z probiotykami. Na pośredniej kondygnacji, szkoła tańca, salony kosmetyczne, SPA oraz klinika i galeria obrazu – objaśnia pan Jarosław.

@HotelUFO Grunwaldza222 ma zaskoczyć jakością, ceną oraz usługami towarzyszącymi. Pokoi w hotelu przy Grunwaldzkiej jest 57. 

Planowane oddanie obiektu do użytkowania w połowie grudnia.

GReMEDIA 

Warto dodać, że nowy obiekt handlowy, a położony przy jednej z głównych arterii Poznania zapewnia bezpieczeństwo inwestycyjne. Nakłady zwrócą się w 8 lat.  Twoje oszczędności mogą pracować dla Ciebie. Zaprasza Urbanohttp://urbano.pl/pokoje-hotelowe-w – kompleksie-handlowo-usługowym-w-poznaniu- na -sprzedaż/

x

Zobasz także

Rozdał powstańcze flagi

W niedzielę 18 grudnia Miasteczko Powstańcze, które stanęło na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedził Marszałek ...

Podwójne Święto

Dzień Świętego Marcina. Święto Niepodległości w Poznaniu. Obchody inne niż wszystkie 11 listopada wypada Święto ...

COOPERATIVA Nieruchomości URBANO

Motto od początku istnienia firmy, brzmi: ,,Projektujemy i budujemy mieszkania, w których sami chcielibyśmy mieszkać”.  ...

Mamy Skwer WOŚP

Poznański skwer w pobliżu Wielkopolskiego Centrum Pediatrii oficjalnie otrzymał nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tablicę ...

Jest nas mniej

Znamy ostateczne wyniki spisu powszechnego 2021. Jest nas coraz mniej. Ten problem ma blisko 1800 ...