Ukraina

Ikona Hiszpanii w CK Zamek

Od soboty w Poznaniu największa w Europie wystawa poświęcona ikonie hiszpańskiej architektury
– Jestem przekonana, że kultura ma ogromną moc w tym trudnym czasie i że wystawa, którą otwieramy, będzie wydarzeniem niosącym dobre emocje – mówi Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek. Od soboty można tu oglądać wystawę „Antoni Gaudi”
Przygotowywanie tej wystawy trwało kilka lat. – Pierwotną datą wernisażu była jesień 2020 r. Pandemia spowodowała, że jesteśmy dwa lata później – mówi Anna Hryniewiecka. – Dzień otwarcia wystawy miał być bardzo radosny, jeszcze tydzień temu myśleliśmy, że taki będzie. Okazuje się, że dzisiaj żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości – wojny u naszych najbliższych sąsiadów. Wszyscy myślimy o tym, jak się zmobilizować na długi czas, żeby móc być pomocnym. W tej mobilizacji mają udział także poznańskie instytucje kultury – przypomina dyrektor CK Zamek. To właśnie w Zamku – koncertem w Sali Wielkiej – rozpoczął się tydzień temu festiwal „Poznań dla Ukrainy”, podczas którego odbywają się też zbiórki pieniędzy dla potrzebujących.

– To jest mobilizacja, która zapowiada długi marsz – uważa Anna Hryniewiecka. I zaznacza: – Będziemy nieść pomoc i nadzieję. Także realizując nasze wydarzenia, organizując zajęcia, warsztaty, które pozwolą na integrowanie się ukraińskiej społeczności z nami. Jestem przekonana, że kultura ma ogromną moc w tym czasie. I że wystawa, którą właśnie otwieramy, będzie wydarzeniem niosącym dobre emocje, pomagającym przejść przez trudne momenty i nam, i gościom, którzy do nas przybywają – mówi dyrektor CK Zamek.

Bilety na wystawę „Antoni Gaudi” dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców Ukrainy będą kosztowały symboliczną złotówkę.

x

Zobasz także

Poznań dla Ukrainy

5. marca od godziny 18:00 fasada Bramy Poznania zostanie rozświetlona projekcją prac artystów, grafików i ...

Sprzątanie Rosarium na Cytadeli

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej czyszczą i naprawiają zbiorniki wodne w Parku Cytadela. Są one przygotowywane ...

Skwer A. Kaweckiej

Antoninę Kawecką, wybitną polską śpiewaczkę operową, upamiętniono w Poznaniu przez nazwanie jej imieniem skweru obok ...

Celowa dziura w dachu

Dziura w dachu rynku Łazarskiego ma być izolacją termiczną od słońca? Zimą wpada śnieg. Wykruszają ...

Fryzjer dla ubogich

7 lutego pod patronatem Caritasu otwarto salon fryzjerski dla ubogich tuż przy jadłodajni Caritas w ...