Ukraina

Ilu mieszkańców ma Poznań

O to, ile osób mieszka w naszym mieście, zapytał władze Poznania radny Krzysztof Rosenkiewicz. Jak podaje Biuletyn Miejski, w odpowiedzi magistrat podał, że w Poznaniu mieszka 543,3 tysiąca osób. Są to dane z połowy ubiegłego roku – nowszych nie ma.

– Dane demograficzne zostały w ostatnim czasie przez GUS skorygowane – w przypadku Poznania dodano kilkanaście tysięcy mieszkańców – po przeliczeniu wyników ostatniego spisu powszechnego – podaje Biuletyn Miejski.

Zdaniem miasta, trudno jest właściwie określić liczbę mieszkańców. W Poznaniu mieszkają bowiem nie tylko osoby tu zameldowane. – Na podstawie dostępnych danych, statystyk i informacji, Urząd Miasta Poznania szacuje, że uwzględniając dodatkowe grupy mieszkańców, nieujmowane w pełni przez statystykę publiczną, w Poznaniu przebywa ok. 120 tys. osób więcej, w tym znaczna część studentów studiów stacjonarnych, duża grupa osób mieszkających i pracujących, ale niezameldowanych w Poznaniu, cudzoziemcy pracujący w Poznaniu tymczasowo lub na podstawie pozwolenia na pracę (głównie z Ukrainy i Białorusi) oraz ok. 40 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy – dodaje.

x

Zobasz także

Więcej zieleni w Poznaniu

W 2022 roku w Poznaniu zasadzono łącznie co najmniej 40 tys. drzew i 4 tys. ...

Bar Jeżycki zamknięty

Uwaga! Bar Jeżycki,  został zamknięty. Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców „Społem” informuje, że od 1 marca do ...

Łatwiej z elektroodpadami

Ponad sto pojemników na elektroodpady stanie wkrótce w Poznaniu. Obecnie część z nich można już ...

Gród Przemysła zazielenieje

W planach są nowe nasadzenia drzew i krzewów, wymiana oraz stawianie nowych urządzeń na placach ...

„Zakorkowane”miasto

Znamy wyniki najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Na czele rankingu najbardziej zakorkowanych miast na ...