IV Forum Rozwoju Miast

Czy wizja przyjaznego miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu jest osiągalna? Czy mogą w tym pomóc edukacja i wsparcie nowoczesnych technologii? Jaka jest rola mieszkańców w budowaniu bezpieczeństwa? Nad tymi zagadnieniami zastanawiają się w tym roku uczestnicy IV Forum Rozwoju Miast. Ze względu na aktualną sytuację, tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się online.
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mówi do mikrofonu, na przeciwko stoi Iwona Matuszczak – Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. – grafika artykułu
Ze względu na aktualną sytuację, tegoroczna edycja Forum Rozwoju Miast wydarzenia odbywa się online

– Spotykamy się w specyficznych warunkach. Stan pandemii jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem i rodzi szereg pytań: Jak dalej rozwijać się będą miasta? Czy nasze życie wróci kiedyś do normy, czy nastąpią trwałe zmiany? Niewątpliwie kryzys jest też szansą i musimy ją wykorzystać. Nie mam żadnych wątpliwości, że należy nadal inwestować w transport zrównoważony – mówił podczas otwarcia Forum prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. – Życzę Państwu owocnych rozmów i ciekawych dyskusji. Żyjemy w czasach bardzo dynamicznych zmian związanych z cyfryzacją i rozwojem internetu. Pandemia podkręciła ich tempo jeszcze bardziej. Uważam, że w obecnych warunkach w szczególności należy słuchać, rozmawiać i dyskutować, aby wybierać najlepsze rozwiązania – dodał prezydent Poznania.

– Bardzo się cieszę, że pomimo zmiany terminu wydarzenia, które było spowodowane błędem w zapisie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii, możemy dzisiaj w tak licznym gronie uczestników spotkać się i przedyskutować kluczowe dla miast kwestie – mówiła Iwona Matuszczak – Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.
Więcej na poznan.pl

x

Zobasz także

Top Inwestycje Komunalne 2021

To już ostatnie dni na zgłoszenie. PortalSamorzadowy.pl wraz z Europejskim Kongresem Gospodarczym zapraszają do przesyłania ...

6. edycja 4 Design Days

6. edycja 4 Design Days – święta architektury, designu i nieruchomości – odbędzie się w ...

EEC Trends coraz bliżej!

W przyszłym tygodniu odbędzie się druga edycja EEC Trends! W dniach 17-18 lutego 2021 r. ...

Kongres Perły Samorządu 2021

Kongres Perły Samorządu zaplanowano na 12-13 maja tego roku. W programie m.in.: • Dla dobra ...

4 Design Days 2021

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 4 Design Days 2021 Pre-Opening Online. Przez dwa dni ...