Kiedy pojedziemy Grunwaldzką?

Na placach budów inwestycji Euro trwa wytężona praca. Spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 przedstawiła informację o spodziewanych terminach ukończenia prowadzonych przez siebie przedsięwzięć. Zakończenie robót torowo-sieciowych oraz ułożenie nawierzchni bitumicznej na całym zakresie w torowisku tramwajowym na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego ma nastąpić do 20 kwietnia 2012 r. Do końca kwietnia zostanie uruchomiona docelowa sygnalizacji świetlna, staną maszty do sygnalizacji drogowej i wykonanie zostanie oznakowania pionowe oraz poziome.
Komunikacja tramwajowa w kierunku do ul. Dąbrowskiego (Ogrody) oraz do pętli Budziszyńska – powinna ruszyć w sobotę 5 maja 2012 r.
Po wykonaniu węzła rozjazdowego przy ul. Roosevelta, łącznie z drogą oraz przystankiem tramwajowym na wysokości hotelu Sheraton, ruszy komunikacja tramwajowa na ul.Grunwaldzkiej – odcinek od ul. Roosevelta do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego. Powinno to nastąpić w pierwszych dniach czerwca.
Na czas Euro 2012 przejezdna będzie w ciągu Grunwaldzkiej jezdnia północna na odcinku Jeleniogórska-Malwowa (nowo wykonywana). Przebudowa istniejącej jezdni południowej przewidziana jest po rozgrywkach mistrzostw, gdy zostanie wykonany ciąg jezdni północnej łączenie z wiaduktem drogowym nad III ramą i przełożeniem ruchu na stronę jezdni północnej.
W czasie turnieju tramwaj pojedzie tylko do pętli Budziszyńska. Obecnie nie ma możliwości uruchomienia tramwaju do Junikowa z uwagi na problemy dotyczące zasilania i kabli trakcyjnych. Przedstawiciele miasta prowadzą rozmowy z ENEA, które mają doprowadzić do zawarcia niezbędnych umów. Wtedy tramwaj dojedzie do Junikowa z końcem października, tak więc 1 listopada mieszkańcy Poznania dotrą tramwajem na cmentarz.

x

Zobasz także

Brama na Euro otwarta

To jeden z najładniejszych terminali regionalnych w Europie – chwalił marszałek Marek Woźniak, a prezydent ...

29 maja nowy Poznań Główny czeka na pierwszych pasażerów

W rekordowo krótkim czasie, bo po zaledwie dziesięciu miesiącach budowy, mieszkańcy Poznania i pasażerowie kolei ...

Salut wodny nad drogą kołowania

Samolot z oficjalnymi gośćmi jako pierwszy wylądował na nowej drodze kołowania w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica ...

Dworzec na ostatniej prostej

Ten tydzień jest decydujący jeśli chodzi o odbiory techniczne nowego dworca PKP w Poznaniu. TriGranit ...

Początek odbiorów na Dworcu Głównym

Do 10-15 maja budynek nowego dworca kolejowego PKP Poznań Główny powinien mieć już pozwolenie na ...