Ukraina

Komunalki na sprzedaż

Poznań chce znów sprzedawać mieszkania komunalne. Będzie drożej niż poprzednio, ale i tak okazyjnie

Mieszkań w nowych budynkach komunalnych miasto na pewno nie będzie sprzedawać. Na zdjęciu: blok przy ul. Opolskiej, oddany do użytku w 2021 r. (Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl)

Plan zakłada, że maksymalne zniżki będą mogły sięgać 80 proc. Pozyskane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na budowę nowych domów. Wznowienie sprzedaży na takich zasadach wymaga zgody rady miasta

– Obecnie trwają prace nad projektem uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie warunków udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych – potwierdza Magda Albińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP. – Projekt będzie przedstawiony na wrześniowej sesji rady miasta.

Nowa szansa dla spóźnialskich

Na razie wiadomo tylko, że bonifikata będzie uzależniona od tego, jak długo najemca wynajmuje mieszkanie. Zniżki będą wahały się od 40 do 80 proc.

Oferta wykupu mieszkań nie będzie też skierowana do wszystkich lokatorów miejskich mieszkań: – Projekt zakłada przyznanie prawa do zniżek tylko tym, którzy lokal zajmowali bez przerwy co najmniej od 31 grudnia 2008 r.  i to na podstawie umowy najmu zawartej na czas nieoznaczony – informuje Magda Albińska. Miasto spodziewa się, że z oferty będzie chciało skorzystać około 2 tys. najemców.

Więcej na wyborcza.pl

x

Zobasz także

Uratują „zakładówki”

Resort rozwoju przygotował projekt nowych regulacji prawnych, które mają rozwiązać problem byłych mieszkań zakładowych (pracowniczych). ...

Zaludnić pustostany

Według danych Narodowego Spisu Powszechnego tylko w Warszawie jest aż 4,5 tysiąca pustostanów. W całej ...

Iluzja domu bez pozwolenia

Ile kosztuje budowa domu bez pozwolenia? Inwestorów czeka terapia szokowa Koszty zakupu materiałów budowlanych i ...

To był „czarny maj”

„Czarny maj” na rynku mieszkaniowym w Polsce. Analitycy piszą o gwałtownym spadku sprzedaży – To ...

Tanio już było

Warszawa (+1901 zł), Białystok (+1895 zł) i Szczecin (+1647 zł) zanotowały największe wzrosty rok do ...