Konsultacje przebudowy Czechosłowackiej

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu przedstawia do konsultacji społecznych kolejny projekt drogowy dotyczący ul. Czechosłowackiej. Prezentowany projekt nosi nazwę ,,Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Czechosłowackiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Łozową w Poznaniu”.
Projekt ten związany jest z pracami wykonywanymi przez PKP – modernizacją linii kolejowej Poznań-Wrocław. PKP wybuduje tunel pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Czechosłowackiej. Dlatego też, od ulicy Łozowej ulicą Czechosłowacką samochody będą poruszać się wykopem a następnie tunelem aż za ulicę Opolską do ulicy Świerkowej.
Ponieważ znikną dotychczasowe skrzyżowania z ulicami Opolską i 28 Czerwca zadaniem firmy opracowującej projekt jest przedstawienie możliwości rozwiązań nowego układu drogowego, przede wszystkim w kontekście opracowania najbardziej korzystnego dojazdu do okolicznych zabudowań mieszkalnych. Uwzględniono bezkolizyjne przejścia dla pieszych, rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów. W projekcie ujęta została również możliwość przedłużenia trasy tramwajowej z pętli na Dębcu aż do ulicy Dolna Wilda.
ZDM prosi internautów o przesyłanie uwag, opinii, wniosków w terminie do 2 września 2011 roku. Wszystkie uwagi są cenne i mile widziane.

Zobacz więcej tutaj

x

Zobasz także

Drogi sezon grzewczy

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził trzecią podwyżkę gazu w tym roku. To oznacza, że sezon grzewczy, ...

Centrum Szyfrów tuż, tuż

Ostatni weekend września (24-26.09) upłynie w Poznaniu pod znakiem szyfrów, kodów i tajemnic z wielką ...

Ogródki czynne do 23

W każdy piątek i sobotę restauratorzy będą mogli gościć swoich klientów w ogródkach gastronomicznych do ...

Budowa parkingu na MTP

Zaczęła się budowa parkingu na MTP. Koniec prac już w maju. Budowa trzypoziomowego parkingu za pawilonem ...

Już się można kąpać

Od piątku (25 czerwca) czynne jest kąpielisko w Jeziorze Biezdruchowskim w Pobiedziskach, od soboty działać ...