Ukraina

Konta mieszkaniowe w PKO

PKO BP  uruchomił możliwość oferowania konta mieszkaniowego

Na koncie mieszkaniowym można odkładać między 500 a 2 tys. zł miesięcznie (Fot. PFRN)

Na koncie mieszkaniowym można odkładać między 500 a 2 tys. zł miesięcznie (Fot. PFRN)

Największy bank polski, PKO BP, wkracza w nowy etap i będzie oferował konto mieszkaniowe – powiedział w czwartek na konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

„Spotykamy się, aby zakomunikować, że największy bank polski wkracza w nowy etap i będzie oferował konto mieszkaniowe. Ten instrument jest w cieniu bezpiecznego kredytu 2 proc., który okazał się ogromnym sukcesem i w przypadku którego spływa tysiąc wniosków dziennie. Konto mieszkaniowe obecnie jest dostępne w dwóch bankach – Banku Pekao i Alior Banku. Dzisiejsza decyzja PKO BP powinna sprawić, że dynamika liczby zakładanych kont wzrośnie” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Kolejne banki z ofertą Bezpieczny kredyt na mieszkanie

Kolejne banki z ofertą Bezpieczny kredyt na mieszkanie

Dodał, że założonych zostało już ok. 1 tys. kont mieszkaniowych. Wyjaśnił, że na koncie mieszkaniowym można odkładać między 500 a 2 tys. zł miesięcznie, przy czym ta wartość może się wahać w zależności od miesiąca a poza tym raz w roku możliwe są wakacje od oszczędzania.

„To jest produkt prowadzony na zasadach komercyjnych przez bank, zaś do oprocentowania państwo dokłada premię mieszkaniową, równą inflacji, a więc jest i to obecnie ponad 10 proc. Przy czym jeśli okaże się, że inflacja spadnie zaś ceny mieszkań będą rosły w szybszym tempie, to premia będzie równa temu wskaźnikowi, który okaże się wyższy” – poinformował Waldemar Buda.

Już wkrótce niewielu Polaków będzie stać na zakup własnego mieszkania

Już wkrótce niewielu Polaków będzie stać na zakup własnego mieszkania

Jak wyjaśnił obecny na konferencji prasowej wiceprezes PKO BP kierujący pracami banku Dariusz Szwed, pierwotnie bank planował uruchomić konto mieszkaniowe pod koniec roku.

„Patrząc na zainteresowanie podjęliśmy decyzję o skróceniu cyklu. Dzisiaj oferujemy konto, które do końca roku będzie oprocentowanie promocyjnie, na 5,35 proc. Nowy produkt będzie dostępny w każdym oddziale, których jest 700, co oznacza, że jeśli tylko każdego dnia w każdym otworzymy jedno konto, to przybędzie ich 700 dziennie” – powiedział Dariusz Szwed.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Wakacje kredytowe inaczej

Będzie kłopot z wakacjami kredytowymi, bo problematyczne będzie prawidłowe wyliczenie dochodów, na podstawie których trzeba ...

TK: jaka stawka za garaż

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opodatkowanie miejsca garażowego posiadającego księgę wieczystą w budynkach wielorodzinnych stawką wyższą ...

Uhonorowali 250 lat KEN

Wspólna emisja Narodowego Banku Polskiego i Banku Litwy upamiętniająca 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. ...

Wsparcie BGK dla Nadolnika

Rekordowe wsparcie dla poznańskiego budownictwa z Funduszu Dopłat BGK Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) w ...

Bezpieczny kredyt działa

W II kwartale 2023 r. średnie ceny ofertowe mieszkań wzrosły o 3 proc. w porównaniu ...