Ukraina

Kulczyk sprzedaje A2

Sebastian Kulczyk chce sprzedać spółki zarządzające autostradą A2. Transakcja szacowana na 4 mld złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

Tak wynika z ustaleń Pulsu Biznesu.

Puls Biznesu powołuje się na informacje o ofercie, jaka miała zostać rozesłana do 100 potencjalnych inwestorów przez bank Cantor Fitzgerald Europe. W ofercie ma się znajdować pakiet Sebastiana Kulczyka składający się ze spółek Autostrada Wielkopolska SA, Autostrada Wielkopolska SA II oraz Autostrada Eksploatacja. Jarosław Sroka z Kulczyk Investments w rozmowie z dziennikiem potwierdził, że rozpoczęto „przegląd opcji strategicznych”. Szacunkowa wartość transakcji ma dochodzić do nawet 4 miliardów złotych.

Z ustaleń Pulsu Biznesu wynika, że Sebastian Kulczyk nie planuje więcej inwestować w biznesy na rynkach regulowanych. Chce postawić na nowe technologie.

Przypomnijmy, że wielkopolski odcinek A2 jest najdroższym odcinkiem koncesyjnym autostrady w Polsce. Od 10 stycznia za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków A2 pomiędzy Koninem i Nowym Tomyślem w samochodzie osobowym lub na motocyklu płacimy już 25 złotych (o 2 złote więcej niż dotychczas).

x

Zobasz także

O nową definicję spalarni

Unia Metropolii Polskich zwróciła się do Komisji Europejskiej o włączenia instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych ...

Stare fundamenty CK Zamek

Podczas prac na ul. Święty Marcin znaleziono fundamenty pierwotnego ogrodzenia Zamku. „Są potężne” O znalezisku ...

Dla klimatu w mieście

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji wpisującej się w działania ...

„Tesco” pożegnało klientów

Tesco zakończyło działalność w Polsce. Żegna się z klientami. Sieć Tesco oficjalnie zakończyła w niedzielę ...

Nowy Strzeszyn z Quadro

Wybrano najlepszą realizację architektoniczną w mieście Nowy Strzeszyn | fot. Przemysław Turlej Do kogo trafiła ...