Fotografia wnętrz

Lasek Dębiec odnowiony

Zadrzewiony Park Lasek Dębiec otaczający fort IXa to teren zieleni oparty na założeniu pofortecznym oddzielony od osiedli mieszkaniowych jedynie drogą jezdną – ul. 28 Czerwca 1956 stanowi świetny teren spacerowy dla mieszkańców. Oddane do użytku w ostatnich latach trzy nowe budynki mieszkalne położone w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Dębiec bardzo zyskały na atrakcyjności a znaczenie Lasku Dębiec jako terenu rekreacyjno-wypoczynkowego jeszcze wzrosło.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zapewnienia bezpiecznych spacerów w zrewitalizowanej przestrzeni Zarząd Zieleni Miejskiej w 2018 r. przystąpił do remontu parku zlecając najpierw dokumentację projektową, a w 2019 wkroczył w teren z pracami budowlanymi, które już zostały zakończone.

W parku Lasek Dębiec wymieniono zniszczoną popękaną i nierówną nawierzchnię alejek zastępując ją nową bitumiczną oraz mineralną, dodatkowo w południowo-zachodniej części parku w miejscu wydeptanej ścieżka wybudowano nowy ciąg pieszy. W ramach remontu zlikwidowano wszystkie ławki bez oparcia zastępując je nowymi z oparciem dostosowane stylem do istniejących, które oczyszczono i pomalowano, ujednolicono kosze do śmieci. Teren parku od strony szkoły, w rejonie którym parkują samochody zabezpieczono słupkami betonowymi, które uniemożliwią wjazd.

x

Zobasz także

Dla kogo Hipodrom Wola

Podczas wrześniowych obrad sejmikowej Komisji Gospodarki dyskutowano m.in. o Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola. Okazją ...

Przebudowa centrum

fot. PIM Prace ruszyły w kwietniu i postępują zgodnie z planem. Obecnie przebudowywany jest odcinek ...

25 lat Osiedla Strzeszyn

Z okazji 25 rocznicy powstania samorządu pomocniczego na Strzeszynie list gratulacyjny przekazał przewodniczący Rady Miasta ...

Powrót książnicy na Prusa

Poznań, ul. Prusa 3 – warto zapamiętać ten adres. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji ...

Odnawianie Wartostrady

Prace związane z przebudową liczącego ok. 1,8 km odcinka Wartostrady, biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, ...