Ukraina

Ławka samowolą budowlaną

Wydawałoby się, że temat tak zwanej ławki patriotycznej jest sprawą błahą w skali działalności bieżącej i inwestycyjnej oraz problemów i wyzwań Poznania i całego kraju. Tak jednakże nie jest ze względu na ogromne zainteresowanie społeczne, w tym ogromną liczbę doniesień medialnych i komentarzy, wskazujących, że obiekt ten i jego perypetie w Poznaniu stały się już dobitnym symbolem obecnych czasów i sytuacji w naszym kraju – przekonuje Andrzej Rataj, poznański radny miasta z Koalicji Obywatelskiej. Radny wysłał do poznańskiego urzędu miasta pismo. Zadał szczegółowe pytania dotyczące patriotycznej ławeczki.

Akcja promocyjna

Półtora miesiąca temu ławki na postumencie, obudowane ramą ze sklejki w kształcie konturów Polski, stanęły w miastach w całym kraju.

Gdy dziwacznymi ławkami zainteresowały się media, rzeczniczka państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego wydała oświadczenie: „W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi informujemy, że za postawienie instalacji w kształcie konturu Polski odpowiada BGK. Stanowi to element akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom, których realizację wspomaga BGK”.

Patriotyczne ławeczki zyskały nawet nazwę – „jarosławki” od imienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.  Według wstępnych ustaleń biegłych postawienie ławeczki to samowola budowlana

Źródło:wyborcza.poznan.pl

x

Zobasz także

Koszt przyłącza do kanalizy

Problem kosztów przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Kolejne pismo RPO do MI Właściciele nieruchomości nadal ...

Dodatek a „samowolka”

Legalność zamieszkiwania – bez wpływu na przyznanie dodatku węglowego. Wyrok WSA zgodny ze stanowiskiem Rzecznika ...

Koniec z fajerwerkami

Lewica chce dać gminom narzędzia do ograniczenia stosowania petard i fajerwerków. Taki projekt złożyła już ...

Nie płacił czynszu- więzienie

Nie jest tajemnicą, że dotychczas najemca mógł w zasadzie nie płacić, a i tak niewiele ...

Ogródki działkowe zagrożone

We wrześniu weszła w życie znowelizowana ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jak alarmuje Polski ...