Ukraina

Lifting mola w Orłowie

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, jak co roku, podpisał umowę na utrzymanie oraz prace naprawcze molo w Orłowie. W planie jest wymiana desek, naprawa uszkodzonych elementów i malowanie.

– To symboliczne miejsce. Chętnie odwiedzają je zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Drewniane molo w Orłowie zostanie odnowione, tak aby w trakcie sezonu pomost wyglądał schludnie i był bezpieczny. W pierwszym etapie skupimy się na najpilniejszych pracach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Za około 163 tys. zł prace utrzymaniowe wykonywać będzie firma Stachtrans. Roboty będą realizowane w sposób ciągły, w całym okresie realizacji umowy, czyli w ciągu 12 miesięcy.

– W ramach pierwszego etapu, do połowy czerwca wykonawca zrealizuje najpilniejsze prace we wskazanych przez nas miejscach. Chodzi m.in. o wymianę drewnianych desek oraz innych elementów w pokładzie molo, malowanie ławek i drabinek wyjściowych, naprawę uszkodzeń w balustradzie i malowanie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W kolejnych etapach wykonawca wymieni inne zbutwiałe części pokładu molo i elementy balustrady. W planie jest też malowanie, wymiana uszkodzonych szczebli i ławek czy zakup kół ratunkowych w ramach rezerwy.
Źródlo:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Ukwiecony Kraków

Ponad pół miliona wiosennych kwiatów, m.in. krokusów, tulipanów, żonkili, śnieżyczek, cebulic czy hiacyntów kwitnie lub ...

Rolnicy kontra lasy

Międzynarodowy Dzień Lasów. W Polsce lasy zajmują niemal 1/3 kraju. Co 2 sekundy z powierzchni ...

Nowy znak, Uwaga!Jeże

W pierwszy dzień wiosny we Wrocławiu stanęły, wybrane przez wrocławian, tablice informacyjne Uwaga Jeże. Znaki ...

15 lat sieci Cittaslow

Sieć miast Cittaslow działa w Polsce już 15 lat. Są powody do dumy. Polska sieć ...

Kraków liczy na KST

Budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Mistrzejowic wkracza w kluczową fazę. Projekt o wartości ponad 500 ...