Ukraina

Lifting mola w Orłowie

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, jak co roku, podpisał umowę na utrzymanie oraz prace naprawcze molo w Orłowie. W planie jest wymiana desek, naprawa uszkodzonych elementów i malowanie.

– To symboliczne miejsce. Chętnie odwiedzają je zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Drewniane molo w Orłowie zostanie odnowione, tak aby w trakcie sezonu pomost wyglądał schludnie i był bezpieczny. W pierwszym etapie skupimy się na najpilniejszych pracach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Za około 163 tys. zł prace utrzymaniowe wykonywać będzie firma Stachtrans. Roboty będą realizowane w sposób ciągły, w całym okresie realizacji umowy, czyli w ciągu 12 miesięcy.

– W ramach pierwszego etapu, do połowy czerwca wykonawca zrealizuje najpilniejsze prace we wskazanych przez nas miejscach. Chodzi m.in. o wymianę drewnianych desek oraz innych elementów w pokładzie molo, malowanie ławek i drabinek wyjściowych, naprawę uszkodzeń w balustradzie i malowanie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W kolejnych etapach wykonawca wymieni inne zbutwiałe części pokładu molo i elementy balustrady. W planie jest też malowanie, wymiana uszkodzonych szczebli i ławek czy zakup kół ratunkowych w ramach rezerwy.
Źródlo:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Giżycko kurortem?

W Giżycku nad brzegiem Niegocina prowadzone są dwie duże inwestycje: budowa restauracji na wodzie i ...

„Nowa” rzeka w Łodzi

Podziemna rzeka będzie wydobyta na powierzchnię. Przepłynie przez miejski park Rzeka Lamus stanowiła niegdyś o ...

Uzdrowisko w Jaworzu?

Zimą rozpocznie się rewitalizacja odwiertu wód solankowych w Jaworzu. Firma, z którą samorząd podpisał umowę, ...

Będą Ogrody Płońskie

W Urzędzie Miasta Płońska podpisana została umowa o wartości 187,7 tys. zł na urządzenie terenu ...

Dworzec w Oleśnie otwarty

Pochodzący z 1923 roku budynek dworca kolejowego przy stacji Oleśno Śląskie przeszedł kompleksową modernizację z ...