Ukraina

Lokal zastępczy a remont

Gminy już nie muszą zapewniać lokali zamiennych lokatorom mieszkającym w budynkach wymagających rozbiórki lub remontu. Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje, że jeżeli rząd nie zmieni przepisów, obowiązek zapewnienia lokatorom lokali zamiennych spocznie wyłącznie na właścicielach budynków, którzy nie będą w stanie się z niego wywiązać.

Z uwagi na ochronę lokatora przed nagłą utratą mieszkania przewidziano, że w razie tego wypowiedzenia lokatorowi przysługuje prawo do lokalu zamiennego.
Jeżeli stan prawny nie zmieni się, obowiązek zapewnienia lokatorom lokali zamiennych spocznie wyłącznie na właścicielach budynków.
Niewywiązywanie się dotychczasowych zarządców z nałożonych na nich obowiązków doprowadziło do istotnych zaniedbań w stanie technicznym budynków, z którym borykają się aktualni ich właściciele.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Zamek w Stobnicy legalny

Zamek w Stobnicy znów legalny. Sąd unieważnił decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił ...

Nikt nie buduje małych domków

W powiecie poznańskim zerowe zainteresowanie domami do 70 m2. „Nie wpłynął żaden wniosek” Wraz początkiem ...

Widmowy proces i zamek

Rozmach inwestycji najlepiej pokazują zdjęcia zrobione z lotu ptaka. Zamek ma przypominać średniowieczne budowle. Stoi ...

Podatek za olej bez zmian

Sejm odrzucił poprawki Senatu do ustawy obniżającej akcyzę na paliwa i energię. Senatorowie chcieli czasowej ...

Więcej za gaz i prąd

Urząd Regulacji Energetyki w piątek ogłosił podwyżki cen za energię elektryczną oraz gaz. Zgodnie z ...