Ukraina

Malta Hotel można budować, ale…

Dwa dni temu wojewoda wielkopolski zatwierdził projekt budowlany Malta Hotelu. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle będzie on zrealizowany. Wojewoda Piotr Florek udzielił pozwolenia na budowę obiektu hotelowego przy ul Termalnej na poznańskiej Malcie, obok Term Maltańskich. Budynek zgodnie z projektem nie powinien przekraczać pięciu kondygnacji. Oprócz części hotelowej w budynku zlokalizowane zostały restauracje oraz sale konferencyjne. Inwestor – spółka Malta Hotel – uzyskał w lutym tego roku wymaganą przepisami prawa decyzję lokalizacyjną wydaną przez wojewodę.
Malta Hotel to spółka celowa utworzona do realizacji inwestycji. W ubiegłym roku teren pod budowę kupiło od Term Maltańskich PBG Erigo. Wstępnie firma podjęła starania o wybudowanie na nim dwóch obiektów (hotelu i apartamentowca) o wysokości przekraczającej 20 metrów. A to kłóci się z założeniami kompleksu maltańskiego. Tak więc po kampanii podjętej przez poznańskie media inwestor zaniechał tego pomysłu i przygotował projekt w skali odpowiadającej sąsiednim Termom.
Hotel przy Malcie można budować, ale obecnie skomplikowała się sytuacja finansowa inwestora, toteż nie wiadomo kiedy to może nastąpić. PBG Erigo (spółka deweloperska) wchodzi w skład Grupy PBG. A jak wiadomo kilka spółek grupy zajmujących się wykonawstwem budowlanym postawionych zostało w stan upadłości układowej. Choć stan ten nie obciążą wprost Erigo, ale jak nam powiedziano w firmie trudno w tej sytuacji spodziewać się, aby jakiś bank zdecydował się udzielił jej kredytu na budowę. Toteż realizacja inwestycji przez posiadacza pozwolenia na budowę zależeć będzie od dalszego rozwoju sytuacji w całej grupie.

x

Zobasz także

Stan regionów i miast

Odbyła się się 157. sesja plenarna Europejskiego Komitetu Regionów, w której udział wziął Marek Woźniak, Marszałek ...

Jesteśmy Eco-Miastem

Warszawa, Konin, Poznań, Kępno, Niepołomice, Rybnik i Ostrowiec Świętokrzyski – to laureaci tegorocznej edycji konkursu ...

Odkryto średniowieczne mury

Jak informuje „Głos Wielkopolski” niezwykłego odkrycia dokonano w ubiegłym tygodniu na ul. Jana Baptysty Quadro ...

Wiecha nad Andersią Silver

Jak informuje epoznan.pl w najbliższy piątek, 22 września, na ostatniej kondygnacji najwyższego poznańskiego budynku pojawi ...

Końca remontów nie widać

W centrum Poznania trwają obecnie prace związane z ostatnim już etapem Projektu Centrum. Przebudowywane są ...