Mały i Duży na finiszu

Nickel Development realizuje zgodnie z harmonogramem prace wykończeniowe dwóch budynków na osiedlu Lotnictwa Polskiego. Termin zakończenia Małego i Dużego przypadający na wrzesień 2007 r. zostanie dotrzymany. W ramach inwestycji powstają dwa budynki wielorodzinne (A i B), w których łącznie przewidziano 110 mieszkań o powierzchni od 32 do 112 m kw. W ofercie znajdują się kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, a każde z nich posiada loggię. Dla poszukujących większego komfortu zaprojektowano na najwyższych kondygnacjach dwupoziomowe apartamenty z antresolami. Z kondygnacji tych właściciele będą mieli piękny widok na panoramę miasta Poznania.
Budynek A będzie miał 10 kondygnacji naziemnych, budynek B – 12 kondygnacji naziemnych. W podziemiach znajdzie się dwupoziomowa hala garażowa. Obecnie w budynkach trwają ostatnie prace wykończeniowe: malowane są mieszkania i klatki schodowe, układane płytki na logiach. Wewnątrz odbywa się montaż białego osprzęty elektrycznego i sanitarnego, grzejników, wentylatorów. Na zewnątrz trwają też intensywne prace w zakresie zagospodarowania terenu, budowa dróg, parkingów, ogrodzenia, czy włączenia do ulicy Os. Lotnictwa Polskiego. Prace, które pozostaną do wykonania w najbliższym czasie, to porządki po pracach budowlanych.
Generalny wykonawca PTB Nickel wykonał już przyłącza dla budynków, w tym energoelektryczne, wodne, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, teleinformatyczne. W budynkach trwa proces testowania poszczególnych systemów i urządzeń, w tym wind. Jak zapewnia inwestor, termin realizacji nie jest zagrożony i mieszkania zostaną wydane przyszłym właścicielom bez opóźnień zgodnie z zawartymi umowami. Termin zakończenia inwestycji ustalono na wrzesień 2007 roku.
Oferta Małego i Dużego skierowana jest do osób poszukujących wygodnych mieszkań w dogodnej lokalizacji. Budynek położony jest w odległości około 3 km od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, 5 km od centrum, w pobliżu drogi tranzytowej Świecko-Warszawa-Terespol oraz niedaleko ulicy Dąbrowskiego, jednej z głównych arterii Poznania. Lokalizacja osiedla pozwala na korzystanie z okolicznych tras rowerowych i ścieżek rekreacyjnych usytuowanych wokół jezior Rusałka i Strzeszynek. Miłośnicy jazdy konnej mają do dyspozycji ośrodek jeździecki Hipodrom Wola, który położony jest w odległości około 1 km od osiedla. Amatorzy spacerów wśród niespotykanej, rodzimej i egzotycznej zieleni mogą korzystać z Ogrodu Botanicznego, położonego w odległości 500 m od miejsca zamieszkania.
Teren nieruchomości będzie ogrodzony i monitorowany. W ramach projektu zagospodarowania przewidziano plac zabaw i miejsce na odpoczynek. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne LITOBORSKI + MARCINIAK.
Deweloper dysponuje jeszcze niewielką pulą mieszkań do sprzedania. Cena za lokale standardowe rozpoczyna się od 7.200 zł/m kw. brutto, zaś za mieszkania dwupoziomowe – od 6.300 zł/m kw. brutto. Sprzedawane są w standardzie deweloperskim, choć istnieje możliwość wykończenia mieszkania pod klucz.

x

Zobasz także

Mimo pademi wciąż budujemy

W I połowie 2021 r oddano do użytkowania 105,6 tys. mieszkań tj. wzrost o 8,8 ...

Budują więcej, ale drożej

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w okresie od stycznia do lipca 2021 r. oddano do ...

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...