Ukraina

Metamorfoza Al.Wielkopolskiej

Aleja Wielkopolska przeszła metamorfozę. Pojawiły się nowe rośliny i ekologiczna nawierzchnia, która wymaga szczególnej konserwacji
Szpaler drzew uzupełniony został 17 kasztanowcami białymi, a między nimi pojawiło się ponad 3000 roślin. Wiosną rozkwitnie tam barwinek. Pojawiło się tam również ponad 1000 sztuk trawy, wydmuchrzycy. To odporny i trwały gatunek, który wypełni przestrzeń wokół drzew i roślin, co stworzy w tym miejscu oryginalną kompozycję roślinną – informują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pracę objęły rekultywację 4794 m2 ścieżki. Nawierzchnia wykonana została z naturalnego kruszywa. To ekologiczne rozwiązanie, które w pierwszych latach wymaga szczególnej konserwacji. Okresowo będziemy ją zagęszczać, co ostatecznie ma wpłynąć na jej stabilizację. To naturalne podłoże przepuszcza wodę z opadów, jednak w czasie, kiedy grunt jest zamarznięty i przepuszczalność jest znacznie ograniczona, nawierzchnia może sprawiać wrażenie „grząskiej”. Plastyczność jest naturalną cechą tego ekologicznego podłoża – dodają.

Prace projektowe trwały od 2019 roku. Przebudowa ostatecznie zakończyła się pod koniec 2021 roku. Inwestycja wraz z projektem kosztowała ponad 740 tysięcy złotych.

Wiecej na epoznan.pl

x

Zobasz także

Rowery miejskie adieu

Stolica Wielkopolski nie będzie ogłaszać przetargu na operatora systemu rowerów miejskich na kolejny sezon – ...

Opóźnione wiadukty

To już pewne. Nie będzie wiaduktów na Strzeszynie do końca 2023 r. Co dalej z ...

M. Nickel nie żyje

Założyciel PTB Nickel zmarł w wieku 73 lat. Marian Nickel był założycielem PTB Nickel. Firma ...

Skwer dla Ukrainy

Skwerowi w rejonie ulic Kórnickiej i Serafitek – Rada Miasta nadała na kwietniowej sesji imię ...

Co dalej z MPGM

Radna Ewa Jemielity otrzymała odpowiedź na swoje zapytanie dotyczące Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej S.A. Fot. ...