Ukraina

Modernizacja energetyki

Enea Operator realizuje kolejną inwestycję w ramach programu modernizacji sieci energetycznej #Poznań2030. Inwestycja zakłada budowę nowej stacji 110/15 kV Szczepankowo wraz z powiązaniami; ma ona przyczynić się do rozwoju energetyki odnawialnej na terenie Poznania i okolic.

Spółka poinformowała, że już pod koniec 2022 r. przekazała wykonawcy plac budowy, na którym powstaje nowa stacja energetyczna – Główny Punkt Zasilający (GPZ) Szczepankowo.

  • Stacja ma być zlokalizowana w południowo-zachodniej części Poznania, tuż przy węźle drogowym „Krzesiny” na autostradzie A2.
  • Inwestycja obejmuje także budowę linii kablowych wysokiego napięcia 110 kV niezbędnych do zasilenia stacji, jak również budowę powiązań linii średniego napięcia z już istniejąca siecią elektroenergetyczną.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie p.o. prezesa Enei Operator Marek Rusakiewicz, „celem budowy nowej stacji, właśnie w tym rejonie, jest umożliwienie rozwoju energetyki odnawialnej na obszarze Poznania oraz powiatu poznańskiego, gdzie liczba inwestycji OZE dynamicznie rośnie”.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...

Biurowiec akademikiem

Pierwszy wysokościowiec w Poznaniu, wzniesiony po wojnie jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania, zostanie przebudowany. ...

Chińskie udziały w Techlandzie

Jak informuje epoznan w poniedziałek Paweł Marchewka powiedział o dużych zmianach w swojej firmie. – ...