Ukraina

Na MTP znowu Wigilia

Po dwóch latach przerwy Wigilia Caritas wraca na MTP. „Organizatorzy spodziewają się także uchodźców z Ukrainy”

Przerwa spowodowana była pandemią koronawirusa.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej od wielu lat organizuje największą w Polsce Wigilię pod jednym dachem dla osób ubogich, starszych, chorych, samotnych oraz w kryzysie bezdomności. Po pandemicznej przerwie, ponownie 24 grudnia na MTP spotkają się potrzebujący wsparcia i bliskości’

Przy tradycyjnie zastawionych stołach usiądzie ok. 1500 osób. Z uwagi na wojnę w Ukrainie, organizatorzy spodziewają się także uchodźców z tego kraju. Każdy z uczestników wigilii będzie mile widziany i ugoszczony z sercem” – informują miejscy urzędnicy.

Każdy uczestnik Wigilii nie tylko zasiądzie do stołu, przy którym będzie mógł zjeść tradycyjny posiłek, dzieląc swoją radość z innymi ludźmi, ale będzie miał także okazję przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia, a także wysłuchać tych składanych przez arcybiskupa, czy prezydenta Poznania. Ponadto całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie śpiewanie kolęd, a po wszystkim każdy z uczestników wróci do siebie z paczką świąteczną” – dodają.

Wigilia ta nie mogłaby się odbyć, gdyby nie mobilizacja wielu grup wolontariuszy. Ponad tysiąc uczniów już 22 grudnia rozpocznie prace przygotowawcze na targach. Na kilka dni przed Wigilią siostry prowadzące poznańskie jadłodajnie, przy wsparciu wielu osób, przygotowują tradycyjne, polskie dania wigilijne, które spożywać będą goście spotkania na MTP. (Za epoznan.pl)

 

x

Zobasz także

Więcej zieleni w Poznaniu

W 2022 roku w Poznaniu zasadzono łącznie co najmniej 40 tys. drzew i 4 tys. ...

Bar Jeżycki zamknięty

Uwaga! Bar Jeżycki,  został zamknięty. Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców „Społem” informuje, że od 1 marca do ...

Ilu mieszkańców ma Poznań

O to, ile osób mieszka w naszym mieście, zapytał władze Poznania radny Krzysztof Rosenkiewicz. Jak ...

Łatwiej z elektroodpadami

Ponad sto pojemników na elektroodpady stanie wkrótce w Poznaniu. Obecnie część z nich można już ...

Gród Przemysła zazielenieje

W planach są nowe nasadzenia drzew i krzewów, wymiana oraz stawianie nowych urządzeń na placach ...