Ukraina

Na Osiedlu Słonecznym rośnie pierwszy budynek

W Szamotułach przy ulicy Gąsawskiej trwają zaawansowane prace budowlane. Powstaje tam Osiedle Słoneczne, realizowane przez dewelopera Agrobex. W ramach inwestycji zostaną przygotowane trzy budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich będzie gotowy w pierwszym kwartale 2018. W ramach pierwszego etapu, rozpoczętego wczesną jesienią, budowlańcy pracują nad budynkiem od strony ulicy Gąsawskiej. W ostatnim czasie została przygotowana czwarta kondygnacja w stanie surowym. Obecnie trwają prace przygotowawcze do nałożenia pokrycia dachowego oraz zainstalowania stolarki okiennej. W budynku będzie łącznie 36 mieszkań, po dziewięć na każdym poziomie.
Planowany termin oddania do użytku to pierwszy kwartał 2018. Mimo zimy prace postępują według założonego harmonogramu. Na Osiedlu Słonecznym zaplanowano także dwa kolejne budynki, sąsiadujące z pierwszym. Deweloper zadba o przestrzenie wspólne i małą architekturę.
– Mając na uwadze komfort mieszkańców do każdego z mieszkań przewidziano miejsce postojowe na specjalnie przygotowanym, wygodnym parkingu. Ponadto powstanie plac zabaw, a w pobliżu gmina ma wybudować teren rekreacyjny – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.
Agrobex, inwestor Osiedla Słonecznego proponuje przyszłym mieszkańcom lokale jedno- dwu- i trzypokojowe, o metrażach od 33,3 do 54,2 m kw. W największych mieszkaniach zostaną zaaranżowane pokoje dzienne z aneksem kuchennym, dwa dodatkowe pokoje i przestronna łazienka. Mieszkańcy na parterze skorzystają z ogrodów, z kolei do lokali na piętrach będą przynależeć balkony.
Ceny zaczynają się od 3670 zł brutto za 1 m kw., lokale dostępne są w programie MdM. Sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego budynku już się rozpoczęła. Inwestycja powstaje w miejscu spokojnym, otoczonym zielenią. Szamotuły to kilkunastotysięczne miasto, niecałe 40 km na północny zachód od Poznania. Wystarczy nieco ponad 10 minut, aby z miejsca inwestycji przy Gąsawskiej spacerem dotrzeć na dworzec PKP, czy autobusowy. Inwestycja może zainteresować nie tylko mieszkańców Szamotuł, ale także innych regionów.

x

Zobasz także

Zaludnić pustostany

Według danych Narodowego Spisu Powszechnego tylko w Warszawie jest aż 4,5 tysiąca pustostanów. W całej ...

Iluzja domu bez pozwolenia

Ile kosztuje budowa domu bez pozwolenia? Inwestorów czeka terapia szokowa Koszty zakupu materiałów budowlanych i ...

To był „czarny maj”

„Czarny maj” na rynku mieszkaniowym w Polsce. Analitycy piszą o gwałtownym spadku sprzedaży – To ...

Tanio już było

Warszawa (+1901 zł), Białystok (+1895 zł) i Szczecin (+1647 zł) zanotowały największe wzrosty rok do ...

Zapaść na rynku najmu

Mieszkania na wynajem znikają na pniu. Każdą ofertą zainteresowanych jest kilkunastu potencjalnych najemców – mówi ...