Fotografia wnętrz

Na Piątkowie

Poznań Piątkowo to tradycyjny teren inwestycyjny Agencji Inwestycyjnej. Tutaj – przy ul. Królewskiej i na os. Batorego – powstaną też nowe obiekty dewelopera. Są to propozycje dla tych nabywców, którzy pragną zamieszkać w bliskości lasów, ale jednocześnie z dobrą komunikacją z centrum Poznania i dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową. Trzy budynki przy ul. Królewskiej 19, 21 i 23 są kontynuacją budowanego w poprzednich latach osiedla przy ul. Hulewiczów. Z kolei os. Batorego 46 A to rozbudowa osiedla spółdzielczego Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W obu lokalizacjach powstaną budynki trzypiętrowe z mieszkaniami 1-3-pokojowymi o powierzchni 30-70 m kw., z balkonami i piwnicami. W przyziemiu budynków znajdą się indywidualne garaże. Domy wybudowane będą z materiałów ceramicznych, wyposażone w okna z PCV, drzwi wewnętrzne drewniane płytowe z szybami oraz wszystkie instalacje (z wyjątkiem gazowej). Wykończenie mieszkań pozostaje już w gestii ich nabywców. Przy budynkach zaplanowano place zabaw i miejsca postojowe.
Termin oddania do użytku budynku przy ul. Królewskiej 19 przewidziano na IV kwartał 2007 r. Ceny sprzedaży mieszkań planowane są ponad 6.000 zł brutto za metr, zaś garaże po 30-40 tys. zł. Budynek na os. Stefana Batorego będzie gotowy w II kwartale 2008 r. Tu mieszkania sprzedawane są po 6.000-6.300 zł/m kw. brutto.

x

Zobasz także

Mimo pademi wciąż budujemy

W I połowie 2021 r oddano do użytkowania 105,6 tys. mieszkań tj. wzrost o 8,8 ...

Budują więcej, ale drożej

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w okresie od stycznia do lipca 2021 r. oddano do ...

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...