Ukraina

Najlepsze warunki mieszkaniowe

Wśród polskich miast powyżej 20 tys. mieszkańców najlepsze warunki mieszkaniowe są w Kołobrzegu, Wrocławiu, Sopocie, Warszawie, Zakopanem, Świnoujściu, Józefowie (koło Warszawy), Piasecznie, Poznaniu i Łodzi. Tak wynika z rankingu opracowanego przez portal Rynekpierwotny.pl.

Zestawienie powstało na podstawie ostatnich dostępnych danych GUS na ten temat. O miejscu w rankingu decydowały dwa kryteria: liczba mieszkań na każde 1000 mieszkańców oraz średni metraż przypadający na jednego mieszkańca. Na liście uwzględniono wszystkie polskie miasta, które mają co najmniej 20 tys. mieszkańców (takich miejscowości jest w Polsce 217).

Pierwsze miejsce w rankingu zdobył Kołobrzeg, drugie Wrocław, trzecie – Sopot, a dalsze miejsca zajęły Warszawa, Zakopane, Świnoujście, Józefów, Piaseczno, Poznań i Łódź. Jedenasta lokata przypadła Krakowowi, 13. – Gdańskowi, ale inne duże miasta wypadły dużo gorzej: Szczecin był dopiero na 20. miejscu, Lublin – na 29., a Bydgoszcz – na 88.

x

Zobasz także

Drożej za wynajem

Ok. 15,3 mln lokali – tyle wynosi zasób mieszkaniowy w Polsce. Niemal 235 tys. zostało ...

Ceny pójdą w górę

Napływ uchodźców wojennych z Ukrainy powoduje wyższy popyt na mieszkania; pomimo spadku zdolności kredytowej Polaków ...

Gdzie budują najwięcej

Wstępne dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że w minionym roku deweloperzy rozpoczęli budowę 166 285 ...

Coraz mniej mieszkań

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział systemowe wsparcie dla osób, które zdecydują się na pomoc uchodźcom. – ...

Urok małego M

Mniejsze mieszkania wracają do łask. To efekt zaostrzania polityki kredytowej banków i coraz wyższych cen ...