Ukraina

Nowa inwestycja Masterm przy Sokoła 1

Swą najnowszą inwestycję na prestiżowym Sołaczu w Poznaniu zaplanowała również firma Masterm. Powstanie przy ul. Sokoła 1. Będzie to budynek z sześcioma kondygnacjami mieszkalnymi i dwupoziomową halą garażową. Zaplanowano w nim 92 mieszkania. Lokale są bardzo zróżnicowane pod względem metrażu i ilości pokoi, w zależności od możliwości i potrzeb nabywców. Kawalerki rozpoczynają się od malutkich nieco ponad 20-metrowych do 34 m kw. Wśród 2-pokojowych można wybrać już od 36 metrów po 53,4. Metraże 3-pokojowych rozpoczynają się od 51,7 i sięgają prawie 70 metrów. W tym samym metrażu można kupić także lokum 4-pokojowe oraz większe do 91,6.
Na 4 piętrze zaplanowano także 104-metrowy apartament z dwiema łazienkami, obszernym tarasem, zielonym ogrodem oraz dwoma balkonami. Jego cena wynosi 699 tys. zł brutto (6677 zł/m kw.). Ceny metra najmniejszych mieszkań sięgają 7463 zł.
Wszystkie mieszkania posiadają balkony, loggie lub tarasy – od 3,4 do aż 28,6 m kw.
Budynek zaprojektowano na kształcie litery „U”. W części parteru będzie pełnił funkcje usługowo-handlową. Są tam dwa lokale o powierzchni 51 oraz 78,7 m kw. po 7730 zł/m kw.
Pozostałe kondygnacje nadziemne budynku obejmować będą funkcje mieszkalne. Na ostatnich dwóch kondygnacjach przy mieszkaniach zaprojektowano tarasy z częścią zieloną. Na tarasach pojawią się donice z drzewami.
Duże okna, efektowne tarasy i bryła budynku zaprojektowana z uwzględnieniem istniejącego sąsiedztwa parku Sołackiego mają sprawić, żeby mieszkania były jasne i bardzo słoneczne. Obiekt zaprojektowała pracownia Ultra Architects.
W budynku przewidziano trzy trzony komunikacyjne z windami.
Inwestycja ma być gotowa na koniec I kwartału 2018.

x

Zobasz także

Portal Cen Mieszkań

Ceny transakcyjne mieszkań i domów jednorodzinnych zostaną udostępnione w Portalu Cen Mieszkań, przepisy w tej ...

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała ...

Nowe klasy energetyczne

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że system podziału budynków na klasy energetyczne wejdzie w życie ...

Ubywa nam pustostanów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat skutecznie walczy z problemem pustostanów w Poznaniu. Rok ...

Tylko jeden lokal rocznie

Plany rządzących dotyczące wprowadzenia dodatkowych regulacji mających na celu ograniczenie hurtowego zakupu mieszkań budzą spore ...