Nowe centrum Mostowa 6

Nowa elewacja, docieplone ściany, wymienione okna, drzwi i ogrzewanie. W piątek (30.10) oficjalnie został otwarty zrewitalizowany budynek Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2 w Poznaniu przy ul. Mostowej 6.

Prace modernizacyjne dobiegły końca. Była to jedna z większych inwestycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który jest organem prowadzącym tej placówki. 30 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego dokonali uroczystego otwarcia szkoły.
Prace modernizacyjne o wartości ponad 25,5 mln zł w całości zostały sfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach inwestycji m.in. docieplono ściany i strop, wymieniono okna, drzwi instalację grzewczą i oświetlenie. Warto podkreślić, że nowoczesne systemy grzewcze i docieplenie budynków zmniejszą koszty związane z ogrzewaniem, ale też ograniczą emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery.
Przebudowa budynku nie wiązała się ze zmianą charakteru prowadzonej tam działalności. Powstał stabilny i nowoczesny ośrodek edukacyjny dla wszystkich mieszkańców regionu, dający równe szanse dostępu do edukacji zawodowej przyszłych klientów rynku pracy, niezależnie od kategorii wiekowej. Placówka służyć będzie rozwojowi aspiracji zawodowych oraz dążeniu do uzyskiwania kwalifikacji przez następne pokolenia. Szkoła w całej, ponad 100 – letniej działalności miała i cały czas ma znaczący udział w rozwoju wielkopolskiego szkolnictwa medycznego oraz kształtowaniu postaw zawodowych charakteryzujących się gotowością niesienia pomocy ludziom chorym, starym, niepełnosprawnym.

Obecnie w skład Centrum wchodzą: Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Poznaniu, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu i Centrum Kształcenia Ustawicznego

x

Zobasz także

Nowy adres Plac Wolności 6

Inwestycje Wielkopolski informują, że nowa inwestycja Plac Wolności 6 realizowana będzie w niezwykle atrakcyjnym rejonie, ...

Poznański rynek biurowy

Rynek biurowy w stolicy Wielkopolski jest coraz większy i coraz bardziej atrakcyjny. Na mapie Poznania ...

Hurtowy zakup mieszkań

Hurtowy zakup mieszkań przez skandynawski fundusz. Jak takie operacje wpływają na ceny? Na przełomie czerwca ...

Renowacja dworca w Zbąszyniu

PKP S.A. podpisały umowę ws. przebudowy dworca kolejowego w Zbąszyniu (woj. wielkopolskie). Inwestycja warta ponad ...

Japoński biznes w Plewiskach

Jak donosi portal epoznan.pl do końca 2021 roku w podpoznańskich Plewiskach powstanie zakład koncernu chemicznego ...