Ukraina

Nowe parkingi w centrum

Dwa nowe parkingi powstały w centrum Poznania na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking pod Iglicą i parking Grunwaldzka są czynne przez całą dobę.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum miasta to stały problem. Czasem szuka się go nawet kilkanaście minut. Sytuację powinny poprawić dwa parkingi uruchomione niedawno przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Parkingi są całodobowe, dostępne dla niepełnosprawnych, dopuszczalne jest parkowanie samochodów z systemem LPG, oferują rozliczenia kartą i gotówką – w cyklach godzinnych, 8-godzinnych, dobowych.

Pierwszy z nich „Parking pod Iglicą” znajduje się na terenie MTP naprzeciw Hotelu Sheraton. Wjazd na parking znajduje się od strony ul. Grunwaldzkiej tuż przed kompleksem pawilonów 3 i 3A. To ostatni zjazd przed skrzyżowaniem z ul. Głogowską – brama wjazdu nr 7 na teren MTP. Na tym parkingu mogą również parkować autobusy. Opłaty za parkowanie wynoszą 5 PLN za każdą rozpoczętą godzinę i 25 PLN za 8 godzin.

Drugi „Parking Grunwaldzka” znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 22/24 tuż przed tyłami byłego Kina Olimpia/Sceny Roboczej. Wjazd znajduje się naprzeciw ul. Jarosława Zientary i biurowca Głosu Wielkopolskiego. Opłaty za zostawienie auta na tym parkingu wynoszą 3 PLN za każdą rozpoczętą godzinę i 20 PLN za 8 godzin.

Więcej informacji i szczegółowy cennik na stronie: www.mtp.pl/pl/uslugi/parkingi/
Na zdjęciu Parking pod Iglicą, Fot. MTP

x

Zobasz także

Śródmieście bez tramwajów

1 września rozpocznie się kolejny etap Projektu Centrum związany tym razem z przebudową okolic Okrąglaka. ...

Ratujmy drzewa w centrum

List otwarty Stowarzyszenia „Plac Wolności” do rady konsultacyjnej. Czy naukowcy uratują drzewa z 27 Grudnia? ...

Zburzą szpital przy Spornej

Jednym z punktów rozpatrywanych podczas lipcowego, przeprowadzonego w trybie zdalnym, posiedzenia sejmikowej Komisji Gospodarki Wielkopolskiego ...

Zamiast szpitala kamienica

W miejscu wyburzonej części szpitala miejskiego przy Szkolnej powstanie nowa kamienica z 80 mieszkaniami inwestycje ...

Centrum pediatrii otwarte

„To najważniejsza inwestycja w historii Samorządu Województwa Wielkopolskiego” – powiedział 1 czerwca 2022 r. – ...