Odbierz swoją łąkę kwietną

Z okazji przypadającego 20 maja Światowego Dnia Pszczół mamy dla Was niespodziankę. Zachęcamy Wszystkich do przyłączenia się do akcji założenia własnej, małej łąki kwietnej. Każdy, kto w najbliższych dniach będzie załatwiać swoje sprawy w urzędzie gminy, może odebrać darmową łąkę i posiać ją w przydomowym ogródku lub na balkonie.

Zachęcamy do wysiewania łąk kwietnych. Zróbmy to dla naszych pszczół, które odgrywają ważną rolę w życiu człowieka. Znajdźcie miejsce do zazielenienia albo rozkwiecenia. Nasiona można posiać w dowolnym miejscu, choćby obok leżaka, na którym lubicie spędzać czas latem.

Ilość nasion jest ograniczona. Można je odebrać na parterze Urzędu Gminy Komorniki, ul. Stawna 1, przy Biurze Podawczym.

Światowy Dzień Pszczół został ustanowiony w 2018 roku przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem święta jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. W Polsce występuje blisko 470 gatunków pszczół. Najbardziej znana jest pszczoła miodna.

Łąkowy poradnik

Łąki kwietne to przyjazna środowisku alternatywa dla uciążliwych i kosztownych trawników – nie trzeba ich regularnie kosić, podlewać ani nawozić. Są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, dlatego oszczędzają czas, pieniądze i zasoby. Wspierają dziką przyrodę – dzięki bogactwu i różnorodności stanowią miejsce do życia dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt.

Łąki kwietne dają pożywienie i schronienie dla pożytecznych owadów – pszczoły miodnej i dzikich zapylaczy, takich jak trzmiele, motyle, pszczoły samotnice i wielu innych gatunków. Brak odpowiedniego środowiska do życia jest jednym z trzech najważniejszych powodów masowego wymierania zapylaczy.

Łąka to miejsce pełne życia, kolorów, zapachów i dźwięków. Dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych i daje możliwość obcowania z naturą, nawet w środku miasta. Feeria barw to także doskonały plan sesji zdjęciowych.

x

Zobasz także

Zabytek Zadbany w Puszczykowie

Odrestaurowany przy finansowym wsparciu powiatu poznańskiego dworzec kolejowy w Puszczykowie został nominowany do ogólnopolskiego konkursu ...

Serce Gminy Kostrzyn

  W poniedziałek w godzinach południowych spotkało się jury ogłoszonego przez Politechnikę Poznańską i Gminę ...

Ulga dla podróżnych PKP

Dwa nowe dworce na trasie kolejowej Poznań – Gniezno przyjmą podróżnych. Dworce Pobiedziska Letnisko oraz ...

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak uczestniczył w podpisaniu w Urzędzie Gminy Stęszew umowy przez Wielkopolski Zarząd Dróg ...

Skateparki w Siekierkach Wielkich i Kostrzynie

W Urzędzie Miejskim w Kostrzynie została podpisana umowa na budowę skateparku w Siekierkach Wielkich. Skatepark ...